Biżuteria – szept emocji zamknięty w przedmiocie

"Polski Jubiler": Skąd czerpie pani inspirację przy tworzeniu swojej biżuterii?

pj_2010_03-43.jpg

Maryla Dubiel: Moją inspiracją są kobiety. To dla nich i z myślą o nich tworzę swoje projekty. Zastanawiam się nad tym: jaka jest współczesna kobieta, czego pragnie, jakie odczuwa emocje? To mnie inspiruje, zachęca do poszukiwań przedmiotów, które mogłyby dopełnić ten wizerunek, dodać mu siły, podkreślić charakter. Moja kolekcja zawiera mnóstwo bardzo różnorodnych wzorów. Jest tworzona z myślą o kobietach, które są mi bliskie, o dziewczynach, które widuję na ulicach europejskich miast, z myślą o mnie samej. Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i takich rzeczy dla siebie szukamy, zwłaszcza, jeśli chodzi o sprawę tak szalenie indywidualną jak biżuteria. Mam nadzieję, że większość pań znajduje w moich pracach tę wyjątkowość.


Czy tworzy pani biżuterię dla konkretnych klientek, które chciałyby posiadać swoją niepowtarzalną biżuterię, stworzoną specjalnie dla nich?


Bardzo często zdarza się, że przychodzi do mnie przyjaciółka i prosi o zrobienie biżuterii specjalnie dla niej. Wówczas z myślą o niej powstaje cała nowa kolekcja, rzadziej pojedyncza rzecz. Wszystkie moje rzeczy tworzę z myślą o kobiecie. Wszystkie są jej właśnie dedykowane. Bardzo chciałabym tworzyć unikatową biżuterię dla swoich pojedynczych klientek, jednak nie pozwala mi na to brak czasu. Taka biżuteria byłaby oczywiście dużo droższa, a ja nie chcę, by cena była ograniczeniem. Staram się proponować kolekcje unikatowe, zawierające tyle wzorów, że zapewnią każdej klientce możliwość znalezienia swojego, bez obawy, że koleżanka z pracy będzie miała ten sam model. Każda z nas jest osobna i każda z nas chce tę indywidualność zachować.


Czy posiadanie płaszczyzny spotkania, jaką jest pani autorska galeria, pomaga w kontakcie z kobietami i sprawia, że lepiej rozumie pani potrzeby klientek?


Gdyby nie to miejsce, nie miałabym możliwości aż tak bliskiego obcowania z klientkami, konfrontacji ich z moją pracą, rozmowy o ich potrzebach i pragnieniach. Cały czas szukam kobiety, która odnajduje się potem w mojej sztuce. To sprzężenie zwrotne jest motorem wszelkich twórczych [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl