Eero Hintsanen

pj_2010_03-46.jpgEero Hintsanen żyje i pracuje w Finlandii. Kształcił się w Staatliche Zeichenakademie Hanau w Niemczech oraz w School of Goldsmithing, oraz Institute of Fine Arts w Lahti w Finlandii. Na jego koncie znajduje się niezliczona liczba wystaw i wiele publikacji. Zapraszam do Punktu Widzenia Eero Hintsanen...


Biżuteria...

Z mojej własnej produkcji bardzo lubię projekt Väki Vahva. Była to niesamowita możliwość współpracy z projektantem mody, fotografem i modelką przy użyciu biżuterii jako punktu startowego (www. vaki-vahva. com). Generalnie lubię, kiedy w biżuterii pojawia się zabawny lub po prostu fajny element. Czasami myślę, że moja biżuteria jest bardziej rozrywką niż sztuką. Cenię innych projektantów biżuterii, zarówno starszych, jak i tych współczesnych. Bardzo lubię pierścienie Sigurd Persson, Space Silver Björn Weckström, unikatowe projekty Bruce Metcalfs i wielu, wielu innych. Dobry projekt biżuterii to dla mnie taki, który prowokuje chwilę zastanowienia się nad nim: "... dlaczego ja sam na to nie wpadłem?". Staram się czytać i dostrzegać historyczną biżuterię, od biżuterii plemiennej po arcydzieła Fabergé Dla mnie biżuteria stała się sposobem na życie. Wszystko, co robię, kręci się wokół biżuterii. Moją żoną jest Chao-Hsien Kuo i wspólnie prowadzimy własną firmę.


Nawet kiedy jesteśmy razem w domu, rozmawiamy o biżuterii. Kiedy podróżujemy, wybieramy się na wystawy i spotykamy się z ludźmi związanymi z branżą jubilerską. Cały czas zbieramy pomysły do nowych projektów. Dla nas jest to doskonały sposób, choć nasze projekty są zasadniczo różne. Więc nawet jeżeli pod jednym dachem mieszka dwoje mistrzów sztuki złotniczej, to nigdy nie czujemy się tym zmęczeni. Przeciwnie, jest to bardzo inspirujące i sprawia, że obydwoje pracujemy bardzo ciężko.


Inspiracja...

Inspirację czerpię głównie z kultury [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karolina Bik