Lato rozpoczyna się w Krakowie

Od 7 do 9 czerwca po raz jedenasty Kraków stał się stolicą Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 200 wystawców z 12 krajów: Polski, Litwy, Portugalii, Turcji, Włoch, Chin, Czech, Wielkiej Brytanii, Estonii, Chorwacji, Niemiec i Austrii.

pj-2018-06a-07

Kupcy, licznie pojawiający się na targach, mieli możliwość wyboru asortymentu ze wszystkich sektorów branży. Obok kolekcji biżuterii i zegarków zaprezentowane zostały także opakowania, narzędzia i maszyny, usługi oraz rozwiązania technologiczne dla branży.

Targi Upominków i Deko racji

Nowością podczas tegorocznej edycji targów Jubinale była inauguracja Targów Upominków i Dekoracji GiftON.top. Połączenie branży jubilerskiej oraz upominkowej w jednym miejscu i czasie dało wszystkim kupcom przybyłym do EXPO Kraków możliwość spotkania nowych, jak również stałych partnerów biznesowych, poznania nowych możliwości i skorzystania z najlepszych ofert branżowych. Dzięki tej nowej inicjatywie dostępna różnorodność towaru pozwoliła kupcom na zakup wyjątkowych przedmiotów, a często zainicjowała decyzję o poszerzeniu asortymentu w sklepie. Tegoroczna edycja Jubinale obfitowała także w wydarzenia artystyczne i naukowe. Przedstawiciele najważniejszych polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych, tj. Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, Stowarzyszenia Bursztynników oraz Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej, służyli wszystkim chętnym fachową rozmową i poradą. Tegoroczną edycję targów wzbogaciły również wystawy sztuki jubilerskiej, takie jak: „Moim zdaniem…”, prace prezentowane przez Galerię Sztuki w Legnicy, wystawa „Skarby ziemi” oraz cykl bezpłatnych wykładów, tematycznie skierowanych zarówno do kupców, jak i wystawców.

Zako ńczo ne suk cesem

Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie dni targów upłynęły w atmosferze wytężonej pracy i wymiany doświadczeń. Nie zabrakło inspiracji, nowości, wyjątkowych ofert i nowinek technologicznych. Uczestnicy z różnych zakątków świata, którzy przyjechali do Krakowa, aby zapoznać się z międzynarodową ofertą, mieli okazję zaopatrzyć się w najciekawsze produkty – nie tylko te na nadchodzący sezon, ale i te ponadczasowe. Połączenie branży jubilerskiej z branżą upominków i dekoracji okazało się wyjątkowo korzystną inicjatywą – już dziś wiadomo, że także następna edycja targów Jubinale odbędzie się w towarzystwie targów GiftON.top. A organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję targów, która odbędzie się 13-15 czerwca 2019 r. (mp)