Automatyczny skeleton

Na polskim rynku zegarmistrzowskim z okazji 25-lecia firmy Nautica pojawił się zegarek Porthole z mechanizmem automatycznym typu skeleton.

pj-2018-06a-06

Nowy model Porthole odzwierciedla połączenie miejskiego życia z pasją do podróżowania. Zegarek został stworzony dla ludzi ciekawych świata, dla których zegarek to zarówno element stylizacji, jak i wielofunkcyjny gadżet wspierający użytkownika w jego codziennej aktywności.

Nowy model

Na świecie wyprodukowano zaledwie tysiąc egzemplarzy Porthole, każdy z nich ma indywidualny numer. Cieszymy się, że możemy zaprezentować polskiej publiczności ten jubileuszowy model. Zegarek Porthole 25th Anniversary Limited Edition zwraca uwagę oryginalną, transparentną tarczą, która ujawnia sposób działania automatycznego mechanizmu napędzającego zegarek. Rotor, zwany również wahnikiem, obraca się i naciąga sprężynę napędową podczas ruchu ręką przez użytkownika. Wykorzystanie energii kinetycznej uruchamia wskazówki i sprawia, że płynnie się poruszają. W ten sposób Nautica ujawnia kunszt i precyzję, z jaką został wykonany ten unikatowy czasomierz. Detale modelu Porthole nawiązują do morza. Inspiracja wodą przejawia się w dwunastu flagach międzynarodowego systemu morskiego, które umieszczone są na tarczy zegarka. Wyznaczają godziny zamiast klasycznego cyferblatu. Po rozszyfrowaniu flagi układają się w napis „Nautica style”. Elegancję nadaje stalowa, srebrna 44-milimetrowa koperta w kształcie bulaja – okrągłego okna w burcie łodzi. Ponadczasowość modelu przejawia się w czarnym pasku zapinanym na klamrę, ozdobionym delikatną, minimalistyczną siatką, która odnosi się do motywu morza i łodzi rybackich.