Sztabki, zegarki, monety

pj_2010_03-11.jpgOd momentu, gdy światowe rynki opanowała recesja, można zaobserwować zwiększone zainteresowanie klientów kupnem sztabek złota. Złoto przestało być tylko kruszcem jubilerskim, a stało się bezpieczną lokatą kapitału. W ubiegłym roku sztabki złota były jednym z popularnych prezentów komunijnych, ponieważ gwarantowały zysk i stanowiły cenny prezent, którego wartość w przyszłości może znacznie wzrosnąć.


Złote inwestycje

W tym roku nie powinniśmy mieć do czynienia z wielkim zainteresowaniem klientów kupnem złota inwestycyjnego. Kryzys wydaje się być zażegnany i nic nie wskazuje na to, żeby panika, która w zeszłym roku ogarnęła cały rynek, powróciła. Oczywiście część osób zdecyduje się na prezent w postaci inwestycyjnej sztabki, jednak znacznie chętniej wybierana będzie złota biżuteria, która poza aspektem finansowym, jest także przedmiotem o walorach estetycznych. Dla właścicieli salonów jubilerskich i producentów biżuterii jest to podwójnie dobra wiadomość, ponieważ nie dość, że będą mogli sprzedać więcej swoich wyrobów, to także złoto nie będzie drożeć w tak zastraszającym tempie jak w zeszłym roku. Nie wolno także zapominać o klientach zainteresowanych kupnem kamieni szlachetnych, które będą stanowiły inwestycję finansową. Ofiarowanie w prezencie diamentu bądź szmaragdu cieszy się sporą popularnością wśród klientów.- Z roku na rok kamienie znajdują coraz większe grono odbiorców.
pj_2010_03-5.jpg

Kupowane są w prezencie z okazji narodzin dziecka, komunii czy innych świąt - mówi Wacław Krzyżanowski, właściciel hurtowni kamieni szlachetnych [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej