Dziecięce kolekcje

Polscy twórcy biżuterii zdają się nie zauważać niszy na rynku jubilerskim, jaką jest segment biżuterii dla najmłodszych. Biżuteria przeznaczona dla dzieci nie pojawia się w kolekcjach polskich artystów, pozostaje także na marginesie oferty największych marek jubilerskich. Najmłodsi wybierają więc biżuterię modową dostępną w wielobranżowych sklepach.

pj-2018-06a-17

Nie można zapominać, że najmłodsi Polacy samodzielnie dokonują zakupów, ulegają trendom i fascynacjom, a co może najważniejsze – dysponują swoimi pieniędzmi. Rozwój mediów społecznościowych sprawił, że najmłodsi stali się aktywnymi uczestnikami rynku, a o ich uwagę walczy coraz więcej podmiotów gospodarczych, zdając sobie sprawę, że ich preferencje zakupowe będą miały wpływ na wzrost zysków. Ale polska branża jubilerska zdaje się w ogóle nie zauważać dynamicznie rozwijającego się rynku, na którym mogłaby z sukcesem zaistnieć.

Świat biżuterii wobec najmłodszych

Jeszcze kilka lat temu wprowadzanie kolekcji biżuterii przeznaczonej dla najmłodszych wydawało się nonsensem. O zakupach dzieci decydowali bowiem ich rodzice i to oni dokonywali wyboru biżuterii, którą dziecko mogło otrzymać. Należy także zauważyć, że dzieci w wieku od ośmiu do 12 lat rzadko kiedy nosiły biżuterię. A wybór w salonach jubilerskich ograniczał się do złotych lub srebrnych delikatnych zawieszek z motywami roślinnymi i zwierzęcymi lub biżuterii religijnej. Biżuteria ofiarowywana była bowiem dzieciom przede wszystkim z okazji większych uroczystości religijnych i traktowana jako pamiątka, a nie codzienna ozdoba.

Należy także zauważyć, że to doro [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak