Kamienie na zamówienie

Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na kamienie syntetyczne. Producenci biżuterii niezwykle chętnie dokonują ich zakupu, gdyż spełniają one ich oczekiwania. A jak powszechnie wiadomo, popyt rodzi podaż, dlatego na rynkach jubilerskich oferowane są coraz to nowe kamienie syntetyczne, tworzone w nowo powstających laboratoriach chemicznych, nie zawsze legalnych.

pj-2018-06a-16

Należy pamiętać, że kamienie syntetyczne to kamienie wytwarzane w warunkach laboratoryjnych, mające takie same właściwości chemiczne, fizyczne i optyczne jak ich naturalne odpowiedniki. Mają jednak jedną przewagę nad naturalnymi minerałami: mogą zostać „uszyte na miarę” biżuterii, czyli mogą mieć jednolity kolor i kształt.

Obwarowania prawne

Kamienie syntetyczne – rubiny, szafiry, diamenty, szmaragdy czy choćby beryle i ametysty – wytwarzane są w laboratoriach na całym świecie. Z powodu ich powszechności istnieją uregulowania prawne mające na celu przeciwdziałanie oszustwom na rynku kamieni szlac [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl