Styl glamour i moda na modowe akcesoria

W dzisiejszych czasach wszystko, co kupujemy, musi być modne – od jedzenia po samochód. Konsumenci przyzwyczajeni do modowych trendów zwracają uwagę na odbiór społeczny przedmiotów, którymi się otaczają. O statusie społecznym nie decyduje dziś wykształcenie, pochodzenie czy majątek, ale umiejętne operowanie gadżetami, których posiadanie pozwala na przynależność do określonej grupy społecznej.

pj-2018-02a-12

Nie powinno zatem dziwić, że na rynku jubilerskim również widoczne są oznaki naszych czasów. Biżuteria coraz częściej postrzegana jest jako modny gadżet, którego posiadanie nobilituje jej użytkownika. Polski rynek zdominowany został przez biżuterię, której celem jest określenie posiadacza jako osoby „na czasie”, mającej własny styl. Biżuteria ta szybko zyskuje popularność i sprzedawana jest zarówno w salonach jubilerskich, jak i wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych, słowem – wszędzie.

Polacy i ich wybory

Konsumenci w naszym kraju do pewnego stopnia ulegają modom, jednak cenią sobie także dostosowanie ogólnodostępnych trendów do siebie. Zależy im na połączeniu nowinek z ich własnym stylem. Wydaje się, że w tym zjawisku należy szukać popularności biżuterii modowej. Jednym z akcesoriów najchętniej kupowanych w ostatnim czasie przez Polaków jest biżuteria modułowa. Ten rodzaj dodatków biżuteryjnych pozwala bowiem na dowolne łączenie poszczególnych elementów i zmienianie charakteru ozdoby w zależności od humoru jej posiadaczki, okazji, pory dnia. Biżuteria modułowa pozwala na wyrażenie indywidualnych potrzeb użytkownika biżuterii, który chce się wyróżniać i jednocześnie pozostać „na czasie”.

Możliwość tworzenia biżuterii za pomocą wymiennych kryształów, kamieni jubilerskich, dodawaniu bądź odejmowaniu elementów – takich jak obrączki, zawieszki – sprawia, że codziennie można pozwolić sobie na stworzenie nowej stylizacji biżuteryjnej, na bawienie się modą. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej marek jubilerskich decyduje się na wprowadzenie tego typu ozdób na polski rynek. Można wobec tego założyć, że ten segment będzie w najbliższym czasie rozbudowywał się pod względem akcesoriów potrzebnych do stworzenia biżuterii spersonalizowanej, jak również podmiotów gospodarczych wprowadzających je na rynek. Już teraz widzimy, że biżuteria modułowa oferowana jest nie tylko przez dystrybutorów biżuterii fashion, ale także przez producentów złotej i srebrnej biżuterii, a i artyści złotnicy oraz rzemieślnicy wprowadzają ją do swoich kolekcji, proponując alternatywne rozwiązania oraz ciekawe wzornictwo.

B [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak