Biżuteria religijna

Polska postrzegana jest powszechnie jako kraj katolicki. Nie dziwi wobec tego mnogość firm specjalizujących się w produkcji i sprzedaży biżuterii religijnej. I mimo że w naszym kraju stopniowo acz systematycznie postępuje proces laicyzacji społeczeństwa, sklepy z dewocjonaliami radzą sobie dobrze. Należy jednak odnotować, że jeszcze kilka lat temu niemal w każdym salonie jubilerskim asortyment biżuterii religijnej był szeroki, dziś coraz częściej spotykamy się z ofertą, która zawiera kilka podstawowych wzorów. Sytuacja ta sprawia, że gros producentów i sprzedawców dewocjonaliów przenosi swoją ofertę do internetu albo do wyspecjalizowanych, tradycyjnych sklepów oferujących produkty o przeznaczeniu sakralnym.

pj-2018-02a-07

Nie można także nie zauważyć, że na polskim rynku pojawia się coraz częściej biżuteria religijna, która nie jest przeznaczona dla chrześcijan. Zjawisko to jest coraz powszechniejsze, a oferta biżuterii religijnej przeznaczonej dla muzułmanów, żydów, hindusów czy buddystów jest coraz bogatsza.

Dewocjonalia w salonie

Właściciele salonów jubilerskich zamawiają do swoich salonów jubilerskich biżuterię religijną, kierując się zasadą uniwersalności produktu. Stąd też w asortymencie krzyżyki, medaliki z Matką Boską oraz medaliki z wizerunkiem świętych kościoła katolickiego. W ofercie znajdujemy biżuterię wykonaną ze złota i srebra. Klienci odwiedzający salony jubilerskie zainteresowani są kupnem biżuterii religijnej niewielkiej, lekkiej, która staje się symbolem, a nie ozdobą. Kierując się więc w znacznie więk [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak