Ponadczasowa zastawa stołowa

Jeszcze do niedawna wyroby jubilerskie – srebrne cukiernice, sztućce, patery – traktowane były zarówno przez twórców, jak i sprzedawców po macoszemu. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. Zainteresowanie srebrnymi wyrobami sztuki jubilerskiej na naszych oczach rośnie. A jak powszechnie wiadomo, popyt rodzi podaż, co oznacza, że w salonach jubilerskich pojawia się coraz więcej wytworów sztuki.

pj-2018-01a-09

Największą popularnością wśród klientów cieszą się srebrne cukiernice, sztućce i, co ciekawe, ramki do zdjęć. Klienci wybierają je nie tylko jako formę okolicznościowego prezentu, ale – co warto podkreślić – dla siebie. Można więc powiedzieć, że powoli, acz zauważalnie rośnie w Polsce moda na posiadanie przedmiotów codziennego użytku wykonanych z materiałów jubilerskich.

Im prostsze wzornictwo, tym lepi ej

Modę na wykonane z metali szlachetnych wyroby sztuki jubilerskiej możemy obserwować na polskim rynku od niedawna. Wydaje się, że zjawisko to wiąże się z zainteresowaniem Polaków rzemiosłem artystycznym. Programy telewizyjne czy prezentowane w magazynach wnętrzarskich aranżacje mieszkań i domów, w których elementami dekoracyjnymi stają się dizajnerskie wyroby rękodzielnicze, spowodowały rosnącą popularność polskiej sztuki jubilerskiej.

Takie przedmioty, jak srebrne czy posrebrzane cukiernice, patery i świeczniki, jeszcze do niedawna uważane za przestarza [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak