Koła i kwadraty, czyli nowe inspiracje Anny Samków

Sztuka najlepiej przedstawia piękno, a połączenie z kobiecą urodą to duet najbardziej pożądany. Z pasji tworzenia rzeczy pięknych projektantka Anna Samków stworzyła nową kolekcję inspirowaną figurami geometrycznymi – kołem i kwadratem.

pj-2018-01a-06

Koło i Kwadrat łączy prostota form i wyrafinowana faktura biżuterii. Wyjściem do projektowania obu kolekcji była linia, dlatego też ich premiera odbyła się równolegle.

Kolekcja must have

W kolekcji Kwadrat linia staje się odcinkiem bądź figurą zamkniętą. Wyginana pod kątem, tworzy formy na pozór kanciaste, które mimo swego kształtu wygodnie i miękko układają się na ciele. Kolekcja Kwadrat to szeroki wybór pierścionków, kolczyków, naszyjników i bransoletek o różnych grubościach i wielkościach. Seria zawiera ascetyczne i minimalistyczne formy urzekające swą prostotą. Niektóre modele ozdobione zostały cyrkoniami, które swym blaskiem rozświetlają całe kompozycje. Z linii, w kolekcji Koło, uformowana została figura swym kształtem przypominająca koło.

Pozornie klasyczny, okrągły kształt został przełamany. Projektantka stworzyła falujące i iluzoryczne płaszczyzny. Kolekcja Koło to szeroki wybór pierścionków, kolczyków, naszyjników i bransoletek o organicznych kształtach, to także nieoczywista zabawa płaszczyznami, wykorzystująca intrygujące kropelki srebra na powierzchniach. – Każda stworzona forma ma swój początek i każda z nich ma swój czas ukończenia, ten czas to chwila, w której został wykonany ostatni ruch narzędziem, nadający ostateczny kształt powstałej rzeźbie. Zgodnie z tą myślą klasyczną nazwę produktu zastąpiłam podaniem godziny ukończenia pracy – mówi projektantka Anna Samków.

Srebro 925

Obie kolekcje wykonano ręcznie, ze srebra próby 925 (częściowo odzyskanego w trakcie recyclingu) lub srebra i mosiądzu pozłacanego 24-karatowym złotem. Te małe biżuteryjne rzeźby o nieregularnej strukturze zostały zaprojektowane z myślą o tym, by każda kobieta miała możliwość stworzenia własnego, a zarazem unikatowego połączenia. Biżuteria ANNA SAMKÓW wykonywana jest ręcznie z najlepszej jakości materiałów z dbałością o detale. Każdy przedmiot powstający w pracowni nosi cechy unikatu, pojedyncze egzemplarze mogą być jedynie do siebie podobne i tworzą limitowaną serię.

Anna Samków należy do Związku Artystów Polskiej Sztuki Użytkowej, stworzyła markę biżuterii artystycznej ANNA SAMKÓW. Artystka projektuje i własnoręcznie wykonuje autorską biżuterię ze srebra, złota, mosiądzu, naturalnych kamieni, pereł, kryształów i bursztynu. W swej twórczości porusza się między minimalizmem a bogactwem form i dodatków. Pracuje blisko natury, jest ona dla niej inspiracją, źródłem energii i pobudza wyobraźnię. W swoich pracach umieszcza kształty tworzone z użyciem materiałów organicznych, takich jak skórki z banana, płatki kwiatów, liście roślin, mchy i paprocie. Dzięki temu uzyskuje niepowtarzalne wzory. Wiele z tych naturalistycznych inspiracji pochodzi z dziecięcych wspomnień artystki, spacerów po lesie i rodzinnym ogrodzie.