Pomysł na męskie ozdoby

Biżuteria męska pojawiła się niemal we wszystkich salonach jubilerskich w Polsce. Jednak po chwilowym zainteresowaniu nią rynek zdaje się być nasycony. Polacy nie przekonali się do bransolet czy naszyjników. Wybierają dodatki tradycyjne – zegarek, spinki do mankietów czy krawatu. A jeżeli eksperymentują, to z formą tradycyjnej biżuterii.

pj-2017-06e-12

Sytuacja ta w najbliższym czasie nie ulegnie zmianie. Właściciele salonów jubilerskich powinni zatem eksponować w swoich salonach tradycyjne męskie ozdoby, które zaskakują swoim wzornictwem.

Prezent dla mężczyzny

Mimo że największe marki jubilerskie wprowadziły do swoich salonów męską biżuterię i aktywnie ją promowały, Polacy niechętnie decydowali się na jej zakup. Bransoletki i naszyjniki, pomimo początkowego skoku sprzedaży, nie znalazły wielkiego grona entuzjastów. Jak wynika z badań preferencji konsumenckich, biżuteria męska kupowana jest przede wszystkim jako prezent. A wybierane są przeważnie spinki do mankietów czy krawatu. Tradycyjne dodatki wykonane z metali i kamieni jubilerskich, bardzo często grawerowane, kupowane są z okazji jubileuszy czy imienin. Promocja „nowej” męskiej biżuterii na niewiele się zdała. Okazała się ona modowym gadżetem, który równie szybko jak się pojawił – zniknął. Polacy po raz kolejny udowodnili, że są tradycjonalistami, którzy nie zamierzają ozdabiać swojego ciała biżuterią. Nie można jednak nie zauważyć, że na polskim rynku jubilerskim pojawiło się wiele ozdób, które zaskakują swoim wzo [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej