Wydatki na biżuterię w mijającym roku

KPMG w Polsce opublikowało raport „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2017”, z którego wynika, że wartość rynku luksusowej biżuterii i zegarków w 2017 r. może wynosić 653 mln zł. Polacy wydadzą do końca roku niemal 409 mln na biżuterię i 244 mln na zegarki.

pj-2017-06e-07

Opublikowane dane świadczą, że polski rynek dóbr luksusowych upodobnił się do rynków zachodniej Europy. Polacy sięgają po takie same marki jubilerskie i zegarmistrzowskie jak pozostali Europejczycy.

Zamożni a biżuteria

Z raportu wynika, że Polacy w mijającym roku zwiększyli swoje wydatki na biżuterię o 10 proc. w stosunku do roku 2016. Wpływ na taki stan rzeczy miał z całą pewnością wzrost cen metali i kamieni szlachetnych oraz, co podkreślają analitycy KPMG, zwiększone zainteresowanie kupnem biżuterii. Zgodnie z ubiegłorocznymi prognozami przedstawionymi w raporcie „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2016”, liczba zamożnych Polaków o dochodzie miesięcznym brutto powyżej 7,1 tys. zł w 2016 r. po raz pierwszy w historii przekroczyła milion. Wśród tej grupy 164 tys. podatników osiągnęło miesięczny dochód brutto powyżej 20 tys. zł, w tym 42 tys. – powyżej 50 tys. zł. Autorzy raportu szacują, że w skali całego 2017 r. grupa osób zamożnych zwiększy się o 64 tys. osób do 1,1 mln, a ich dochody brutto wzrosną do 2 [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak