Wspólny Punkt Widzenia

Już po raz szósty w Galerii Otwartej w Sandomierzu odbyło się spotkanie absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

pj-2017-06e-03

Wbieżącym roku swoje prace pokazało siedmioro artystów: Agata Bieńkowska, Pola Chrobot, Magdalena Kowalczyk, Błażej Prokopiuk, Aleksandra Puchacz, Katarzyna Ratajczyk oraz Emilia Zapotoczna-Kremiec. Od roku 2012 projekt „Wspólny Punkt Widzenia” prowadzi dr Jarosław Kolec, który od ponad 30 lat jest wykładowcą łódzkiej ASP. Cykl pokazów objęty jest patronatem honorowym Jolanty Rudzkiej- Habisiak, rektora ASP w Łodzi, oraz Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza. Wernisaż wystawy odbył się 25 listopada 2017 r. w Galerii Otwartej w Sandomierzu.

Ciąg dalszy wieczoru nastąpił w Winiarni Łazarczyka w hotelu Pod Ciżemką, a spotkanie uświetnił swoim pokazem zaprzyjaźniony Teatr Ognia Grupy Cerberus. Był to również dzień prezentacji katalogu towarzyszącego wystawie. Obok zdjęć prac, informacji o projekcie i autorach znalazł się w nim ciekawy dodatek – mały słownik terminów złotniczych przygotowany przez kuratora wystawy, Jarosława Kolca.

We wstępie do katalogu zaprasza on czytelników do wzbogacania słownika o nowe terminy definiowane na potrzeby nowoczesnych technologii. Prosi, aby propozycje nadsyłać na adres mailowy celok@wp.pl. Jak pisze w katalogu, „wszyscy będziemy autorami poszerzonej wersji słownika »Warto pamiętać«, który planuję wydać w listopadzie 2018 roku". Obiecuje, że podanie nawet jednego terminu gwarantuje znalezienie się na liście współtwórców. 