Innowacje w produkcji biżuterii

Na rynku jubilerskim w ciągu ostatnich kilku lat dokonała się prawdziwa rewolucja. Pojawienie się nowych sposobów produkcji biżuterii diametralnie zmieniło rynek jubilerski. Zarówno twórcy, jak i jej użytkownicy zaczęli zupełnie inaczej postrzegać biżuterię, która przestała być utożsamiana z wartościową ozdobą czy lokatą kapitału, a stała się funkcjonalnym gadżetem, który należy wymieniać z sezonu na sezon.

pj-2017-05at-14

Wszystko to za sprawą nowoczesnych technologii oraz materiałów jubilerskich, które znacznie ułatwiły proces produkcji biżuterii i spowodowały spadek jej ceny.

Drukowani e 3D

Największą rewolucją, która niemal całkowicie zmieniła rynek jubilerski, jest technologia 3D. Pozwala ona bowiem na komputerowe wykonanie projektu biżuterii CAD, który umożliwia trójwymiarowy wydruk. Technologia bardzo szybko stała się masowo wykorzystywana przez twórców i projektantów biżuterii. Nic w tym dziwnego, gdyż znacznie skraca czas pracy nad projektem, pozwala na wirtualną pracę z nim, a także umożliwia niemal natychmiastowe wykonanie prototypu. Znaczny wpływ na wykorzystanie tej technologii mają również stale zmniejszające się ceny oprogramowania komputerowego oraz drukarek 3D, na które może pozwolić już sobie niemal każdy twórca. Technologia 3D wykorzystywana jest w jubilerstwie na wiele sposobów.

Najczęściej stosowanym jest drukowanie w wosku gotowym do odlewania w metalu. Równie częstym jest wykonywanie próbek w żywicy lub innych tworzywach sztucznych, które pozwalają na natychmiastowe wykonanie projektu. Jednak przyszłości [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej