Polskie złotnictwo na europejskim tournée

Kazachska publiczność bardzo pozytywnie odebrała pokaz polskiej biżuterii z bursztynem, wystawa w Mega Center (Astana, Kazachstan) była odwiedzana tłumnie, często też padały pytania o możliwość zakupu prac. Propozycje projektantów z Polski znakomicie trafiały w gust młodych, nowoczesnych mieszkańców stolicy i burzyły nasze stereotypowe myślenie o wschodnim podejściu do biżuterii wyróżniającej się przepychem i nadmiarem bogatych detali. Ciekawe, jaka percepcja współczesnej sztuki złotniczej będzie kilkaset kilometrów dalej, w Mińsku białoruskim.


To okaże się już w grudniu, po otwarciu kolejnej odsłony wystawy "Designed in Poland - Silver & Amber Time 2009", którą legnicka Galeria Sztuki przygotowała na zaproszenie Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Drugi w przeciągu kwartału pokaz na terenie byłej Rosji Galeria rozpocznie pierwszego dnia grudnia i zakończy po 10 dniach. Tyle wystarczy, by wystawa "wniknęła" w życie niemal dwumilionowego Mińska. Szczególnie, że będzie ona umiejscowiona przy głównej ulicy w centrum metropolii. Na przestrzeń ekspozycyjną wybrano imponujące i stylizowane wnętrza przestronnego obiektu, w sumie prawie 300 m kwadratowych łącznie z foyer.


"Czas srebra i bursztynu" to projekt zeszłoroczny, który w ciągu 12 miesięcy gościł w 4 krajach na dwóch kontynentach. Po prapremierze w niemieckim Wuppertalu, wizycie w gdańskim Muzeum Bursztynu i legnickiej Galerii Sztuki wystawa trafiła do Azji czyli Kazachstanu, teraz czeka na nią publiczność Mińska. Dane jej będzie zapoznać się z ponad 130 pracami biżuteryjnymi "ręki" znanych polskich projektantów, wybranych spośród tych specjalizujących się w pracy z bursztynem, m.in.: Pauliny Binek, Jacka Byczewskiego, Maryli Dubiel, Mariusza Gliwińskiego, Emili Górnej i Norberta Wawrzyniaka, Euge [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Justyna Teodorczyk