Tatuaż i biżuteria

Moda na tatuowanie zatacza coraz szersze kręgi. Kiedyś tatuaż znajdował się na marginesie sztuki, dziś robią go niemal wszyscy. Stał się społecznie akceptowany i coraz częściej traktowany jako ozdoba.

pws-2017-08a-21

Tatuaż tak jak biżuteria wyraża emocje i staje się ozdobą. Niektórzy traktują go jako symbol, chcą za jego pomocą zamanifestować swoje poglądy czy światopogląd. Tatuują się niemal wszyscy – od młodzieży szkolnej po nauczycieli, lekarzy czy prawników.

Łączenie biżuterii z tatuażem

W Polsce w ostatnim czasie tatuaże stały się bardzo popularne, ale wciąż daleko nam do Wielkiej Brytanii, gdzie tatuaż ma co piąta Brytyjka i co trzeci Brytyjczyk. Nie można wykluczyć, że w najbliższej przyszłości w Polsce będzie podobnie. Tatuaż, dzięki swojej popularności, staje się „nową biżuterią”, która zostaje z nami na lata. Tatuaże i biżuteria stały się w ostatnim czasie niemal pokrewnymi dziedzinami. Tatuowanie coraz częściej traktowane jest jako sztuka. Najważniejszym elementem w tatuażu są kreska i kolor, a także kompozycja, jego umiejscowienie na ciele. Można powiedzieć, że znacznie więcej łączy te dwie dziedziny, niż je dzieli. Oczywiście najważniejszym elementem łączącym tatuaż i biżuterię jest związek z ciałem. Zarówno tatuaż, jak i biżuteria muszą być wyeksponowane na ciele, tworzyć swoiste dzieło sztuki i przekazywa [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej