Muzeum a twórca

Sezon wakacyjny jest najlepszym czasem na promocję swojej twórczości. Okazję ku temu dają regionalne muzea i domy kultury, które prezentując twórczość polskich artystów złotników, pozwalają na rozpropagowanie nazwiska autora wśród publiczności.

pws-2017-08a-20

Jeszcze do niedawna regionalne muzea i domu kultury rzadko decydowały się na przygotowywanie wystaw lokalnych artystów złotników. Teraz na fali zainteresowania rzemiosłem artystycznym sytuacja taka zdarza się znacznie częściej.

Wspólne działania

Muzea regionalne oraz małe domy kultury starają się promować działania artystyczne lokalnej społeczności. Ich misją jest kultywowanie historii i zabytków kultury ludowej danego regionu. Starają się upowszechnić wiedzę na temat regionu, jego zwyczajów, obrzędów, tradycji i kultury. Przedstawiają lokalnych twórców. Ich działalność jest chlubą dla danej społeczności. Umożliwia promocję regionu, a także daje okazję do ukazania ciągłości między twórczością dawnych mistrzów a tych współczesnych. W muzeach i domach kultury jeszcze do niedawna najczęściej prezentowanymi artystami byli malarze oraz fotograficy. Obrazy i zdjęcia ukazujące piękno krajobrazów, różnorodność ukształtowania terenu oraz urodę zabytków sprawiają, że publiczność docenia dany region, poznaje jego historię. Muzea otwierały się na malarzy i fotografików, na marginesie pozostawiały twórczość artystów rzemieślników, uważając, że ich prace, niejednokrotnie o charakterze utylitarnym, nie s [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak