10 na 10 dla Jubinale

Od 8 do 10 czerwca w Krakowie odbywała się 10. edycja Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale.

pws-2017-08a-09

Na jubileuszowym spotkaniu branży swoją ofertę przedstawiło prawie 230 wystawców z 15 krajów: Polski, Brazylii, Nepalu, Austrii, Anglii, Turcji, Singapuru, Danii, Rumunii, Niemiec, Bułgarii, Czech, Litwy, Ukrainy i Włoch.

pws-2017-08a-10

Trzy dni dla biżuterii

Tegoroczna edycja zaskoczyła wszystkich odwiedzających. I co najważniejsze, zakończyła się spektakularnym sukcesem. Organizatorzy przeszli samych siebie, z okazji swojego dziesięciolecia przygotowali nie tylko dla wszystkich wystawców prezenty, ale także weszli na nowy poziom obsługi targowej, umożliwiając wszystkim odwiedzającym korzystanie z pierwszej w Polsce aplikacji przeznaczonej dla targów jubilerskich. Aplikacja Jubinale umożliwiła szybkie odnalezienie szukanej firmy, dodanie notatek oraz zdjęć do każdego wystawcy. Każdy odwiedzający miał oczywiście okazję do zapoznania się z szeroką ofertą przygotowaną przez wystawców. W ofercie wystawców znalazł się asortyment reprezentujący wszystkie segmenty branży: od biżuterii z każdej półki, przez opakowania, półfabrykaty, maszyny i narzędzia, aż po usługi i oferty szkół oraz organizacji branżowych. Tradycyjnie pierwsze dwa dni przeznaczone były wyłącznie dla branży, a ostatni także dla mieszkańców i turystów z Krakowa, którzy mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z ekspozycją oraz zakupu biżuterii i zegarków i skorzystania z bezpłatnej porady ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów i kamieni jubilerskich. Kupcy biżuterii bursztynowej mogli certyfikować wyroby bursztynowe na stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

pws-2017-08a-12

Kraków dla sztuki

Na targach Jubinale nie zabrakło również miejsca dla sztuki. Biżuterię autorską można było kupić w galerii Trendy Projektantów, w której swoje najnowsze kolekcje biżuterii zaprezentowali polscy artyści złotnicy. Miłośnicy biżuterii autorskiej mogli także w tym miejscu obejrzeć wystawę przygotowaną przez Galerię Sztuki w Legnicy, wystawę biżuterii Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Prezentacje 2016 „Silver & Wood” oraz wystawę „Piękno wycięte z kryształu”, przygotowaną przez firmę Tanzanite.art. Tegoroczne spotkanie integracyjne wystawców miało wyjątkowo uroczysty charakter. Po pierwszym pracowitym dniu wystawcy spotkali się na Jubileuszowym Balu Wystawców 120 metrów pod ziemią, w pięknie oświetlonej sali balowej „Warszawa” w Kopalni Soli „Wieliczka”, aby wspólnie świętować dziesiątą edycję targów Jubinale. Solne komnaty, nastrojowe oświetlenie oraz świetne humory sprawiły, że bankiet należał do niezwykle udanych i na długo zapisze się w pamięci gości. Po wielkim sukcesie targów organizatorzy już zapraszają na spotkanie handlowe Jubinale Christmas, które odbywać się będzie od 7 do 8 listopada, oraz za rok, na 11. edycję targów Jubinale (7-9 czerwca 2018 r.)!

pws-2017-08a-11