Obiekt biżuteryjny w sklepie jubilerskim

pj_2009_12-31.jpgOd wieków biżuteria traktowana była przede wszystkim jako ozdoba. Niektórzy decydowali się na jej zakup, licząc, że będzie ona stanowiła lokatę kapitału. Ostatnio coraz częściej można spotkać się z biżuterią, której celem jest szokowanie odbiorców i pokazanie, że biżuteria jest dziełem sztuki, które w zależności od miejsca, w którym się znajduje, zmienia swoją symbolikę i znaczenie.


W coraz większej liczbie galerii można spotkać się z przedmiotami, które określane są mianem obiektu biżuteryjnego i jako taki oferowane są kupującym. Należy jednak pamiętać, że galerie rządzą się innymi prawami niż zwykłe sklepy i to, co się tam znajduje, nie zawsze może zostać wystawione w salonie jubilerskim.


Świąteczny asortyment

W czasie gwiazdkowej gorączki zakupów właściciele sklepów jubilerskich starają się zaproponować swoim klientom coraz to bardziej oryginalny asortyment, który sprawiłby, że znacznie zwiększyłyby się ich zyski. Niektórzy z nich zastanawiają się nad umieszczeniem w swojej ofercie niecodziennej biżuterii, która skłoniłaby do zakupów najbardziej wymagających klientów. Należy jednak pamiętać, że klienci tradycyjnych salonów jubilerskich to osoby, które oczekują od jubilerów innego rodzaju produktów niż klienci decydujący się na zakupy w galeriach. Konsumenci bowiem oczekują od salonów jubilerskich pięknych przedmiotów wykonanych ze złota, srebra czy platyny, wzbogaconych o oczka z kamieni szlachetnych. Zwykle nie zależy im na współczesnych wzorach biżuterii, która wykonana jest z drutów, włóczki czy innego rodzaju materiałów, które trudno uznać za metale szlachetne.


Tradycyjna biżuteria

Należy pamiętać, że w Polsce biżuteria traktowana jest w sposób bardzo tradycyjny. Oczywiście, pojawiają się osoby, które decydują się na eksperymentowanie z biżut [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk