Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Wykładzina w biżuterii | Polski Jubiler


Wykładzina w biżuterii

Wykładzina dywanowa i biżuteria mają niewiele wspólnego, jednak premiera luksusowej linii wykładzin dywanowych Atelier, zaprojektowanych przez francuskiego projektanta Christiana Lacroix dla marki EGE, stała się okazją do stworzenia kolekcji trzydziestu unikatowych naszyjników.

pws-2017-08a-07

Projektantka biżuterii artystycznej Alina Filimoniuk-Pilecka wykonała 30 niepowtarzalnych naszyjników dla Carpet Studio. Każdy z nich to fragment wykładziny Atelier zamknięty w mosiężnej ramce. Geometryczny, oryginalny wisior zawisł na cienkim łańcuszku oraz rzemieniu, które nadały bryle lekkość i finezję. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii wykładzina dywanowa stała się elementem efektownej biżuterii. Alina Filimoniuk-Pilecka, właścicielka pracowni Filimoniuk Design ręcznie tworzy unikatową biżuterię, wykorzystując do tego takie materiały, jak srebro, bursztyn, mosiądz czy żywice. Jej prace powstają w wyniku połączenia tradycyjnych technik jubilerskich z nowoczesnym designem.

pws-2017-08a-08