Kupowanie kamieni w sieci

Sprzedaż kamieni zarówno szlachetnych, jak i półszlachetnych w sieci staje się ostatnio coraz bardziej popularna wśród jubilerów i projektantów biżuterii.


pj_2009_12-2.jpg


Sytuacja ta wynika przede wszystkim z faktu, że zakupy dokonywane za pośrednictwem internetu są mniej czasochłonne oraz często wiążą się z mniejszymi wydatkami. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że kamienie trafiają wprost do rąk nabywcy i nie trzeba jechać po nie nierzadko w bardzo odległe zakątki Polski. Wygoda i oszczędność czasu skłania wielu jubilerów do zakupu kamieni jubilerskich przez internet. Jednak nie zawsze zakupy dokonane za pośrednictwem komputera przynoszą im wystarczającą satysfakcję. Aby być w pełni zadowolonym z dokonania zakupów w sieci, należy unikać kilku typowych błędów, które popełniają kupujący.


Nie promocyjna okazja

Dla większości klientów internetowych hurtowni kamieni cechą decydującą o wyborze konkretnego kamienia jest cena. W związku z tym poszukują oni okazji nabycia kamieni po znacznie niższej cenie, niż są one warte. Nie można oczekiwać od sprzedawcy, że zaoferuje pełnowartościowy produkt poniżej jego ceny rynkowej. Dlatego też w każdym takim przypadku należy uważnie przyjrzeć się zarówno zdjęciu kamienia, jak i jego opisowi, który być może wyjaśni, dlaczego oferta jest tak atrakcyjna. Trzeba także pamiętać, że kolor kamienia w rzeczywistości znacznie różni się od tego, który widzimy na monitorze komputera.


Kupuj z rozwagą

Decydując się na zakup kamieni, przede wszystkim trzeba bardzo dokładnie sprawdzić hurtownię internetową, która je oferuje. Przed przystąpieniem do kupna kamieni, na których nam zależy, warto dokładnie przeczytać wszystkie dostępne informacje dotyczące firmy, która je zbywa. Dobrze jest także zapoznać się z opiniami na jej temat wśród znajomych albo przeszukać fora internetowe, na których klienci wymieniają swoje spostrzeżenia o danym sprzedawcy. Warto zwrócić uwagę, [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej