Kamieni masa

pj_2009_12-36.jpgKamienie ozdobne kupują niemal wszyscy, którzy wytwarzają biżuterię. W Polsce największym zainteresowaniem twórców cieszą się cyrkonie, bursztyn, a ostatnio również koral i lawa wulkaniczna.


Znacznie rzadziej, w porównaniu z kamieniami ozdobnymi, kupowane są kamienie szlachetne, które służą do wyrabiania najkosztowniejszej biżuterii. Na polskim rynku jubilerskim pojawiło się ostatnio wiele nowych firm specjalizujących się w sprzedaży biżuterii, co spowodowało, że obroty hurtowni oferujących kamienie półszlachetne rosną z miesiąca na miesiąc.


Wielkie zmiany na rynku

Jeszcze kilka lat temu jubilerzy narzekali, że bardzo trudno w Polsce zaopatrzyć się w kamienie półszlachetne. Owszem, istniały wyspecjalizowane punkty, jednak z powodu braku konkurencji ceny w nich były dość wysokie. - Wraz z rozwojem rynku pojawiły się hurtownie kamieni półszlachetnych, które umożliwiły jubilerom wygodne zaopatrywanie się w kamienie potrzebne do produkcji biżuterii - mówi Adam Kowal, właściciel hurtowni kamieni półszlachetnych Topamex. - Dzięki możliwości sprowadzania kamieni powstało wiele nowych hurtowni, które zapełniły istniejącą niszę - dodaje.


Niemal w każdym mieście znajduje się hurtownia kamieni ozdobnych, które mogą być wykorzystywane w pracy jubilerów. Coraz dynamiczniej rozwijają się również hurtownie, które zakładane są i działają jedynie w sieci internetowej. - Zjawisko, jakie obserwujemy, jest z pewnością spowodowane wzrostem zainteresowania młodych ludzi tworzeniem biżuterii. Zauważyli oni bowiem, że małym nakładem kosztów mogą zarobić, sprzedając wytworzoną przez siebie biżuterię - mówi Kowal. Na polskim rynku biżuteryjnym można zaobserwować duży wzrost liczby sklepów, szczególnie internetowych, oferujących biżuterię wykonaną w domowych warunkach, która często określana jest mianem artystycznej.


Jubil [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk