Alchemiczne sztuczki u złotnika

Salony jubilerskie idą z duchem czasu. Nowoczesne wnętrza, oświetlenie, aromamarketing, specjalistyczna kadra mają sprawić, że do sklepów z biżuterią trafią nowi klienci. I tak w rzeczywistości się dzieje. Nie można jednak zapominać, że salon jubilerski to także magia przemieniania złota i srebra w biżuterię.

pws-2017-06a-23

Dlatego też dużym zainteresowaniem klientów cieszą się miejsca, w których poza kupieniem biżuterii jest okazja zobaczenia złotnika przy pracy. Moda na rzemiosło sprawiła, że coraz więcej osób odwiedza salony połączone z warsztatami jubilerskimi. A tych w Polsce wbrew pozorom nie brakuje.

Magiczny cykl

Przyjęło się uważać, że klient przekraczający próg salonu jubilerskiego musi znaleźć się w świecie luksusu. Obcować z arcydziełami sztuki złotniczej, podziwiając je przez szybę. Luksusowa biżuteria podnosi prestiż jej posiadacza i sprawia, że choć na krótką chwilę staje się on kimś wyjątkowym. Do takiego obrazu salonu jubilerskiego przyzwyczaiły nas reklamy telewizyjne, filmy czy seriale. Są jednak klienci – ich liczba w ostatnim czasie dość znacząco rośnie – którym zależy na poznaniu pracy złotnika od kuchni. Podejrzenia go przy pracy. I tu otwiera się szansa dla złotników posiadających warsztaty jubilerskie połączone ze sklepami.

Klienci odwiedzający warsztaty jubilerskie chcą uczestniczyć w produkcji swojej biżuterii. Przetapianie kruszców w tyglu, formowanie obrączek czy pierścionków ma w sobie bowiem magię, która umyka w momencie, gdy przychodzimy po gotowy produkt do salonu j [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak