Popularne materiały i narzędzia

Im ciekawszy materiał jubilerski, tym większa szansa, że klienci zechcą kupić wykonaną z niego biżuterię. W sklepach z materiałami jubilerskimi pojawiają się nie tylko nowoczesne tworzywa, ale także maszyny znacznie ułatwiające pracę z nimi.

pws-2017-06a-19

Producenci biżuterii starają się spełnić oczekiwania klientów, co sprawia, że potrzebują w swoich warsztatach nowych narzędzi pozwalających nie tylko na usprawnienie pracy, ale także na zaskoczenie ich końcowym efektem. W tym celu wybierają materiały jubilerskie, które cieszą się zainteresowaniem wśród klientów.

Mate riały na czasie

Ostatnio modnym materiałem jubilerskim stała się emalia, która – choć niezwykle trudna w obróbce – pozwala na stworzenie niekonwencjonalnej biżuterii, zawsze znajdującej swoich zwolenników. Emalia, czyli technika zdobienia biżuterii najczęściej złotej lub miedzianej, polegająca na nakładaniu na metal warstwy emalii stopionej w temperaturze 800-900°C w specjalnym piecu. Oczywiście przed nałożeniem warstwy emalii złoto czy miedź muszą zostać odpowiednio przygotowane przez stworzenie w nim zagłębień bądź komórek.

Sproszkowaną emalię miesza się z wodą, nanosi na metal i wypala. Następnym etapem jest powolne schnięcie wyrobu i polerowanie. Technika ta wymaga od twórców nie tylko talentu i zręczności manualnej oraz wiedzy na temat materiału, ale także odpowiednich narzędzi. Zainteresowanie twórców emalią sprawiło, że na polskim rynku w sklepach z narzędziami pojawił się nie tylko szeroki wybór kolorów emalii, ale także narzędzia ułatwiające prace z nią.

pws-2017-06a-20

Osoby stawiające pierwsze kroki w tworzeniu biżuterii z emalii narzekają na proces technologiczny. Dlatego też sprzedawcy narz [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej