Piękno ukryte w kamieniu

Kamienie jubilerskie to materiał najczęściej wykorzystywany w produkcji biżuterii. Oprawione w złoto, platynę lub srebro, tworzą arcydzieła sztuki jubilerskiej.

Kamienie jubilerskie to odmiany niektórych minerałów i skał. Te najrzadziej występujące nazywamy kamieniami szlachetnymi. Odznaczają się one pięknem oraz twardością i trwałością.

Kamienie naturalne

Najbardziej pożądanymi kamieniami jubilerskimi są kamienie naturalne. A wśród nich na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście diament. Obrót nim stanowi niemal 85 proc. rynku kamieni szlachetnych na całym świecie. Kamienie kolorowe stanowią około 10 proc. Kamienie jubilerskie zwłaszcza te najdroższe – diamenty, szafiry, rubiny, szmaragdy – to niebywała gratka dla osób łaknących szybkich zysków, stąd na rynku tak wiele ich imitacji. Duży popyt na kamienie jubilerskie sprawia, że producenci biżuterii muszą wykazać się wnikliwością, aby nie paść ofiarą oszustwa. Kupowanie tych kamieni obarczone jest bowiem dużym ryzykiem. Nabywcy otrzymują od sprzedających informację, że wszystkie oferowane kamienie są naturalne. Jednak w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Dlatego też decydując się na zakup kamieni szlachetnych, twórcy biżuterii muszą zwracać szczególną uwagę zarówno na właściwości estetyczne kamienia, jak i na jego jakość oraz cenę.

html> [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej