Pamiątka uroczystości religijnej

Polska jest krajem, w którym bardzo dobrze sprzedają się różnego rodzaju obrazki, obrazy i pamiątki, wykonane ze srebra, a ofiarowywane z okazji uroczystości religijnych. Dewocjonalia w naszym kraju kupuje przede wszystkim bliska rodzina w formie prezentów.

pws-2017-04ac-24

Można powiedzieć, że w przeciwieństwie do rynku biżuterii religijnej na rynku dewocjonaliów sytuacja wydaje się ustabilizowana. Ich sprzedaż rośnie.

Oferta skrojona pod klientów

Producenci dewocjonaliów stale dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów, a te zmieniają się z sezonu na sezon. – Rynek dewocjonaliów w Polsce jest podporządkowany przede wszystkim uroczystościom kościelnym, takim jak chrzest, komunia, bierzmowanie czy ślub. To głównie na te okazje są kupowane upominki z wizerunkami świętych czy aniołków. Jeśli chodzi o produkty, to oferta jest bardzo bogata – mówi Sebastian Sitkowski z Sovrani Poland. – Zaczyna się od drobnych upominków, jak różańce, obrazki i obrazki malowane na płótnie, przez bransoletki, figurki gipsowe po posrebrzane obrazki, a także posrebrzane ramki i albumy na zdjęcia na konkretne uroczystości religijne – wymienia. Klienci podążają za modą i chcą kupować produkty popularne w danym sezonie. Niezmienną popularnością cieszą się obrazki z wizerunkiem Matki Boskiej, aniołków czy św. Jana Pawła II. Stałe zmiany we wzornictwie sprawiają, że rynek dewocjonaliów kwitnie. – W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zaintere [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej