A w Legnicy wre

Ruszyły pełną parą prace nad kolejną edycją Legnickiego Festiwalu Srebro 2017. Jego organizacja długo stała pod znakiem zapytania ze względu na poważne problemy finansowe, z jakimi od roku boryka się legnicka Galeria Sztuki. Wieloletni sponsor festiwalu odmówił w roku ubiegłym jego finansowania i niestety wiele wskazuje na to, że w tym roku sytuacja się powtórzy. Jednak ostatecznie, pomimo tak niesprzyjających okoliczności, organizatorzy postanowili podjąć wyzwanie i festiwal odbędzie się jak zawsze w maju w Legnicy.

pws-2017-04ac-15

I to jest fantastyczna wiadomość dla wszystkich obserwatorów i miłośników współczesnej biżuterii artystycznej, zwłaszcza że program tegorocznej imprezy zapowiada się imponująco. Oczywiście jak co roku głównym wydarzeniem będzie Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. Dla przypomnienia: konkurs jest otwarty dla wszystkich artystów z Polski i zagranicy, którzy przygotowują pracę na zadany temat (co roku inny) zawierającą oryginalną koncepcję twórczą i reprezentującą wysoki poziom artystyczny i techniczny. Preferowane są pomysł, wartość i sens wypowiedzi twórczej.

pws-2017-04ac-14

Międzynarodowy Konkurs Złotniczy

Tegoroczny temat konkursu to Tożsamość. Kwalifikacji do wystawy i podziału nagród (tak finansowych, jak i rzeczowych o łącznej wartości ponad 50 tys. zł) dokona międzynarodowe jury. W jego skład wejdą: Sophie Hanagarth – uznana szwajcarska artystka złotniczka, wykładowczyni w Wyższej Szkole Sztuki nad Renem w Strasbourgu (Francja); Doris Maninger – austriacka artystka złotniczka, wykładowczyni w Wyższej Szkole Biżuterii Alchimia we Florencji (Włochy); Kim Buck – duński artysta złotnik, absolwent Duńskiej Wyższej Szkoły Biżuterii (1983-85), wykładowca w [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Monika Szpatowicz