Kropka nad i

Niemal każda suknia ślubna wymaga oprawy w postaci biżuterii. Przyszłe panny młode szukają dodatków w salonach jubilerskich. Jeszcze do niedawna Polki kupowały ozdoby w salonach ślubnych, ale teraz wybierają się na zakupy do jubilera.

pws-2017-02t-17

Należy zauważyć, że coraz częściej kobiety zrywają z klasyką i wybierają suknie ślubne w innym niż biały kolorze, co sprawia, że zaczynają eksperymentować z biżuterią. Panny młode stają się coraz bardziej wymagające.

Projektowanie na życzenie

Rzadkością w Polsce jest wykonywanie biżuterii ślubnej na zamówienie. Jednak zdarzają się takie sytuacje. Kobiety decydują się na wykonywanie kompletu biżuterii, pod konkretną suknię. Dobierają kolor kamieni i kształt biżuterii tak, aby podkreślała ona walory sukni. – Zazwyczaj decydują się na minimalistyczne kolczyki i naszyjnik, którego zadaniem jest dopełnienie kompozycji – mówi Piotr Bagiński, projektant biżuterii. – Warto zwrócić uwagę, że klientki eksperymentują z materiałami jubilerskimi i chętnie łączą klasykę z nowościami – dodaje. Jak zauważają projektanci klientki łączą w zamawianej przez siebie biżuterii perły z kryształami Swarovskiego czy onyksami. Zależy im na posiadaniu niebanalnej biżuterii. – Klientki chętnie słuchają sugestii, są otwarte na nowe rozwiązania technologiczne i materiały – mówi Piotr Bagiński. – Jedyna bariera, jaka się pojawia, to cena – dodaje. Koszt związany z wykonaniem biżuterii nie może zazwyczaj przekroczyć kwoty 700 złotych, co znacznie ogranicza możliwości złotnika.

Wizyt [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej