Platyna w salonie

Sprzedaż platynowej biżuterii w polskich salonach jubilerskich rośnie. Klienci, szczególnie ci najzamożniejsi, wybierają ją jako alternatywę dla białego złota. Platynowa biżuteria z racji swojej ceny najczęściej kupowana jest jako prezent bądź z okazji ślubu i zaręczyn.

pws-2017-02t-14

W Polsce niemal nie ma zakładów jubilerskich zajmujący się produkcją platynowej biżuterii. Wpływ na ten stan rzeczy ma wysoka cena maszyn jubilerskich niezbędnych do obróbki platyny. Jednak pojawia się coraz więcej firm importujących do Polski wysokiej jakości platynową biżuterię.

Jubilerzy i platyna

Klienci w polskich salonach jubilerskich, jak powszechnie wiadomo, z okazji zaręczyn wybierają biżuterię z diamentami. A żaden innym metal szlachetny nie podkreśla walorów brylantu jak platyna. Platyna jest bowiem odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz bardzo długo zachowuje blask. Należy także zauważyć, że dzięki właściwościom platyny, brylant umieszczony w pierścionku czy obrączce, nigdy nie wypadnie. Metal ten jest bowiem bardzo sprężysty. Platynę zalicza się do metali miękkich, w skali Mohsa jej twardość wynosi 4 -5, podczas gdy twardość złota wynosi 2,5-3. Platyna została odkryta dopiero w 1557 roku przez hiszpańskich konkwistadorów w południowej Ameryce nad rzeką Pinto. Jej odkrywca Antonio de Ulloa y de la Torze miał ją nazwać– platina del Pinto, co w tłumaczeniu znaczyło – sreberko znad rzeki Pinto. Początkowo więc platyna nie była traktowana jako równo prawny złotu metal szlachetny. Warto wiedzieć, [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk