Rynek biżuterii w 2020 roku

W ostatnim czasie firma zajmująca się analizowaniem światowych tendencji konsumenckich McKinsey opublikowała raport na temat sytuacji na rynku biżuterii i przedstawiła prognozy. Z ich ustaleń wynika, że przemysł biżuteryjny będzie tą gałęzią gospodarki, która we wszystkich krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych będzie odnotowywała znaczne zyski.

pws-2017-01-20

Zgodnie z przewidywaniami, w 2020 roku wartość światowego rynku jubilerskiego będzie wynosiła 250 miliardów euro. Należy zauważyć, że wartość rynku w 2015 roku szacowana była na niemal 150 miliardów euro. Opublikowany raport napawa optymizmem, gdyż spory udział w rynku może przypaść polskim firmom.

Giganci na rynku biżuterii

Analitycy firmy McKinsey w raporcie zwrócili uwagę, że na całym świecie rynek jubilerski ulega tym samym procesom. I musi stawić czoło niemal tym samym problemom. Jednym z nich jest internacjonalizacja, która polega na wyłonieniu się na rynkach lokalnych firm jubilerskich o zasięgu globalnym. Dziś, niemal na całym świecie, przemysł biżuteryjny funkcjonuje przede wszystkim lokalnie. Z badań wynika, że dziesięć największych na świecie firm produkujących biżuterię ma zaledwie 12 proc. udziału w światowym rynku, a tylko dwie z nich – Cartier i Tiffany&Co. – znajduje się w rankingu Interbrand. Pozostała część rynku składa się z silnych krajowych marek detalicznych, takich jak Apart w Polsce czy Chow Tai Fook w Chinach i małych i średnich przedsiębiorstw, które oferują swoją biżuterię w salonach firmowych. Ni [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej