Biżuteria jak nowa

pj_2009_10-29.jpgKażdy z nas zna co najmniej kilka sposobów czyszczenia biżuterii. Począwszy od tych, które dotyczą złota, a skończywszy na sposobach czyszczenia sztucznych kamieni. Jednak prowadząc sklep jubilerski, nie powinniśmy poprzestawać na używaniu domowych sposobów, musimy zainwestować i kupić odpowiednie środki, a niekiedy także specjalistyczne maszyny, które pozwolą na utrzymanie biżuterii w czystości. Warto także zastanowić się nad zaoferowaniem klientom możliwości kupna jej swoim klientom, którzy z roku na rok są taką możliwością coraz bardziej zainteresowani.


W sklepie jubilerskim nie jest możliwe codzienne owijanie każdego rodzaju biżuterii w bibułkę lub w jedwab i chowanie jej w małe pudełka. W związku z tym ozdoby, które posiadamy w naszym punkcie, wymagają od czasu do czasu czyszczenia przy zastosowaniu najnowocześniejszych środków chemicznych.


Polski rynek

Na polskim rynku jubilerskim nie ma dużo punktów specjalizujących się w kompleksowej obsłudze sklepów jubilerskich, polegającej na czyszczeniu biżuterii. Jednak z roku na rok sytuacja powoli się zmienia. Dotychczas sprzedażą preparatów chemicznych zajmowały się hurtownie, które w swoim asortymencie miały przede wszystkim półfabrykaty jubilerskie bądź gotową biżuterię.


Jednak rynek wymógł zmiany i obecnie coraz częściej można spotkać się z punktami, które oferują swoim klientom tylko chemiczne środki czyszczące. Właścicielom sklepów jubilerskich coraz bardziej zależy na tym, aby ich placówki były odpowiednio zaopatrzone w środki czystości, których użycie spowoduje, że biżuteria będzie, mimo upływu czasu, wyglądała jak nowa. Nie bez znaczenia dla rynku jest także stałe podnoszenie wiedzy klientów, którzy zaczęli oczekiwać od jubilerów, aby ci mieli w swojej ofercie preparaty do profesjonalnego czyszczenia biżuterii. - Do mojego sklepu przychodzi coraz więcej osób, które chcą samodzielnie dbać o swoje kosztowności - mówi Wacław Ciechanowski, jubiler. - Oczywiście, każdy jubiler może doradzić, w jaki sposób wyczyścić złotą biżuterię, jednak klientom zależy na czymś innym, chcą mie [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk