Męskie pasje zamknięte w biżuterii

Twórcy biżuterii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworzą biżuterię autorską z niecodziennych materiałów. I tak powstają kolekcje męskiej biżuterii wykonane ze zużytych części samochodowych, opon, szyb, ale przede wszystkim karoserii.

pws-2017-01-17

Autorzy niecodziennej biżuterii nie obawiają się łączyć fragmentów samochodów z kamieniami czy metalami szlachetnymi. A mężczyźni chętnie płacą za fragment swojego wymarzonego samochodu, który mogą zawsze i wszędzie mieć przy sobie.

Namiastka szczęścia

Porsche, Lamborghini, Volvo, Ferrari czy Mercedes to marki samochodowe, których części najczęściej uwiecznione są w biżuteryjnych kolekcjach. Mężczyźni marzący o najdroższych modelach samochodów, chcą posiadać choćby ich substytut, dlatego też chętnie decydują się na zakup biżuterii z nich wykonanej. Samochody, z których wykonywana jest biżuteria, są samochodami powypadkowymi, które w ten sposób ulegają upcyklingowi, czyli zjawisku, które polega na przetwarzaniu surowców wtórnych w nowe produkty o wyższej jakości. Klienci bowiem nie patrzą na cenę. Za kawałek karoserii czy opony są w stanie słono zapłacić. Ceny biżuterii wykonanej ze zużytych części samochodowych zaczynają się od 15 dolarów a kończą na nawet na dwóch tysiącach dolarów. Artyści w swoich projektach biżuteryjnych starają się oddać cechy charakterystyczne luksusowych samoch [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej