Diamenty i reszta

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się diamenty. Diamentowa biżuteria jest biżuterią najchętniej kupowaną przez klientów w salonach jubilerskich. Niestety na kamienie kolorowe nie ma koniunktury, co sprawia, że niezwykle rzadko pojawiają się w kolekcjach biżuterii.

pws-2017-01-12

Mimo że niektóre firmy jubilerskie starają się wprowadzić do swoich kolekcji kamienie kolorowe – rubiny, szafiry czy cytryny – klienci nie decydują się na zakup. W ostatnim czasie nie tylko na rynku kamieni kolorowych zauważamy regres. Podobnie wygląda sytuacja na rynku biżuterii bursztynowej, której sprzedaż spadała o niemal 30 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

Kolorowa kolekcja

Producenci biżuterii dokładają wszelkich starań, aby klienci w polskich salonach jubilerskich kupowali kolekcje biżuterii z kamieniami kolorowymi. – Pojawiające się kolekcje biżuterii z rubinami i szafirami zachwycają swoim pięknem – mówi Krzysztof Wesołowski, właściciel salonu jubilerskiego Jubiler. – Jednak Polacy przychodzą do jubilera głównie po biżuterię z brylantami. Tak właśnie działa moda, klient woli masowy produkt niż oryginalny pierścionek czy kolczyki – dodaje. Brylantowa biżuteria kupowana jest głównie z okazji ślubu i zaręczyn, i, jak podkreślają właściciele salonów jubilerskich, klienci nie chcą z tej okazji kupować oryginalnych pierścionków, ale wybierają produkty modne. A przecież warto postawić na kamienie jubilerskie, gdyż wyróżniają się one walorami estetycznym [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej