Klasyczny zegarek

Smartwatch i iWatch miały zdominować polski rynek zegarmistrzowski, jednak tak się nie stało. Polacy niechętnie decydują się na kupno zegarków smart. Znacznie częściej wybierają tradycyjne czasomierze. Klienci polskich salonów jubilerskich okazali się tradycjonalistami i zamiast nowoczesnych zegarków wybierają klasykę.

pws-2016-08h-32

W swoich wyborach kierują się modą. Najpopularniejszymi modelami zegarków są zegarki damskie na bransoletkach, czyli najogólniej rzecz biorąc zegarki biżuteryjne. Należy pamiętać, że zegarek nie tylko mierzy czas, ale także może nam dużo powiedzieć o swoim właścicielu: gdzie pracuje i ile zarabia, jak się ubiera i w jaki sposób spędza wolny czas, a nawet jaki styl w sztuce preferuje.

Biżuteryjne zegarki

Tradycjonaliści zainteresowani są kupnem zegarków srebrnych i złotych. – Klienci wybierają je często jako lokatę kapitału – mówi Mikołaj Fijałkowski, zegarmistrz. – Część klientów decyduje się na zakup markowych czasomierzy złotych, z których największym zainteresowaniem cieszą się roleksy – dodaje. Wybierają drogie, szwajcarskie czasomierze, które świadczą o statusie materialnym. Złote i srebrne zegarki traktowane są jako przedmioty biżuteryjne i jako takie pojawiają się także w salonach jubilerskich. Podkreślenia wymaga fakt, że coraz więcej twórców decyduje się na tworzenie [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl