Nowe czasy, nowe wymagania

pj_2009_09-18.jpgKomputer stał się niezastąpionym sprzętem niemal w każdej dziedzinie. Nie można już wyobrazić sobie ani życia, ani pracy bez użycia sprzętu komputerowego, którego skuteczność doceniają wszyscy. Do niedawna osobami, którymi udawało się obyć bez ogarniającej z każdej strony komputeryzacji, byli jubilerzy, jednak teraz coraz powszechniej w ich świat wkracza informatyzacja, która umożliwia tworzenie projektów i modeli biżuterii w cyberprzestrzeni. Oczywiście wielu twórców nadal posługuje się dawnymi metodami, jednak coraz częściej można spotkać się z osobami, które swoją pracę wspomagają projektowaniem i produkcją biżuterii dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii.


Wizualizacja pomysłu

Dzięki rozwiązaniom technologicznym projektanci biżuterii mają znacznie ułatwione zadanie. Nie muszą już bowiem tworzyć odlewów biżuterii a następnie jej wyrabiać, aby zobaczyć, czy dany przedmiot jest wystarczająco piękny. Mogą wszystkie swoje pomysły od razu obserwować na monitorze komputera.


Nowoczesne oprogramowanie umożliwia naszkicowanie wzoru biżuterii a następnie dzięki programowi tworzy na monitorze komputera gotowe dzieło, w którym oczywiście ciągle można nanosić potrzebne poprawki i stale je udoskonalać. Niemal wszystkie programy komputerowe do projektowania biżuterii wykorzystują technologię 3D, która umożliwia wizualizację wykonanej biżuterii w wersji trójwymiarowej.


Dziś większość projektantów posługuje się komputerowymi programami do projektowania biżuterii. - Praca przed monitorem komputera i błyskawiczne nanoszenie poprawek bardzo pozytywnie wpływa na jakość wykonanej przeze mnie biżuterii - mówi Konrad Haik, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Piękn [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak