AMBERMART 17. Międzynarodowe Targi BursztynuPrzegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, ponad 200 wystawców z 10 krajów – producentów i projektantów biżuterii z bursztynu bałtyckiego oraz dostawców kolorowych kamieni jubilerskich, a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce - Mariackiej. Oto wizytówka  17. Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART, które w dniach 25-27 sierpnia odbędą się  w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 3 tys. osób z 37 krajów


Zakres tematyczny imprezy obejmuje biżuterię z bursztynu, biżuterię srebrną i złotą z kamieniami jubilerskimi, biżuterię artystyczną i awangardową, perły, półfabrykaty z bursztynu, lampy witrażowe, sztukę użytkową i przedmioty dekoracyjne. 

Targom towarzyszy Galeria Projektantów, zorganizowana przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, warsztaty, seminaria, a także wystawa Muzeum Inkluzji UG oraz wzorców żywic kopalnych i ich imitacji z kolekcji Gabrieli Gierłowskiej. 

Na zakończenie Targów, w sobotę organizatorzy zapraszają do udziału w wernisażach i imprezach towarzyszących 7. edycji Święta Ulicy Mariackiej, realizowanego we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, instytucjami kultury oraz galeriami, którymi słynie legendarna w Gdańsku bursztynowa uliczka. Tym razem świętowanie odbędzie się pod hasłem „Na Mariackiej w Siódmym Niebie”. 

Targi AMBERMART otwarte są dla publiczności.

Serdecznie zapraszamy!