Bursztyn z własną tożsamością

Rozmowa z Andrzejem Adamskim, jubilerem, twórcą, którego większość projektów zdominował bursztyn


Polski Jubiler: Powoli, ale jednak zmienia się podejście Polek i Polaków do oryginalnej biżuterii. Staje się ona przekazem treści na temat osoby ją noszącej. Z roku na rok kobiety robią się coraz odważniejsze i chętniej manifestują siebie dzięki oryginalnej biżuterii, którą noszą. Jak pan, jako twórca unikatowej biżuterii, zapatruje się na oczekiwania klientów? I dla kogo pan tworzy?

Andrzej Adamski, twórca i projektant biżuterii: Nie adresuję swoich wyrobów do określonej grupy. Nie tworzę ich, by sprostać czyimś oczekiwaniom. Każdy wyrób mojego autorstwa powstaje tylko w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu i jest adresowany tylko do jednej osoby, z którą, mam nadzieję, stanie się tożsamy.

Czym dla pana jest biżuteria?

Jako dla twórcy obszarem ciągłych poszukiwań formy wyrazu, zapisem emocji, czasem komentarzem rzeczywistości - tak było np. w przypadku pracy na konkurs "For You". A odbiorcy - istotnym elementem, który składa się na cały wizerunek człowieka. Tworzy pan niezwykle piękną, ale także niespotykaną biżuterię z bursztynem. W jaki sposób osiąga pan zamierzony efekt? Skąd czerpie pan inspiracje w sw [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl