Jesteś jubilerem? Powinieneś o tym wiedzieć 24 h /7

Nowoczesne technologie w branży jubilerskiej. Poznaj narzędzia, będące wsparciem logistycznym i technicznym w prowadzeniu Twojego biznesu.


pws-2016-04ah-02


Na polskim rynku jubilerskim dokładnie 5 lat temu pojawiła się interaktywna hurtownia biżuterii Sentiell, która jako pierwsza w kraju zastosowała nowoczesne technologie i systemy bezpieczeństwa do obsługi swoich klientów biznesowych. Dzięki temu przedsiębiorca zamawia towar niezależnie od czasu i miejsca w jakim się znajduje, mając pełną kontrolę nad procesem zakupu towaru. Dzięki 24h dostępowi do magazynu hurtowni zyskuje pełną niezależność oraz niezastąpione wsparcie techniczne i logistyczne dla swojego biznesu. Poniżej krótki wywiad z właścicielem Hurtowni Sentiell i firmy F.H.U. Eko.


Skąd pomysł na interaktywną hurtownię?


Hurtownia powstała w sposób naturalny. Mając 20 lat doświadczenia na rynku jubilerskim, w pewnym momencie zauważyliśmy, że konkurencja cenowa jest bardzo duża. Wydawało się, że cena jest ważniejsza od jakości wyrobu oraz usług, jakie można świadczyć. Wtedy postanowiliśmy spojrzeć w przyszłość i znaleźć nowe rozwiązania biznesowe, które pozwolą zachować przedsiębiorcom płynność finansową. Chcieliśmy dostarczyć naszym klientom towar wysokiej jakości w przystępnej cenie i narzędzia, które będą wsparciem logistycznym i technicznym w prowadzeniu biznesu w branży jubilerskiej.


O jakich narzędziach mowa?


Głównym narzędziem, które dajemy naszym klientom to interaktywny katalog, który pozwala na oddanie klientowi całkowitej kontroli nad procesem zakupowym. Ta zaawansowana technologia pozwala na podejmowanie decyzji zakupowych, bez kontaktu z drugim człowiekiem. Nasz asortyment jest bardzo zróżnicowany i zawiera ponad 4 000 modeli biżuterii. Mimo tak dużego asortymentu, nasi klienci mają możliwość przeglądania tylko tych produktów, które potrzebują używając łatwych w obsłudze zaawansowanych filtrów, przez co zakupy zajmują minimalną ilość czasu. Ponaddto zastosowanie sztucznej inteligencji z poziomu systemu obsługi klienta, pozwala na zaproponowanie produktów kompelmentarnych do uprzednio wybranego asortymentu. Poza tym, dajemy możliwość płacenia kartą kredytową oraz udostępniamy płatności elektroniczne za pośrednictwem PayPal. Każde zakupy dokonane w hurtowni objęte są 12 miesięczną gwarancją, a dane osobowe chronimy certufikatem SSL. Nasi Klienci mają także możliwość zwrotu towarów niespełniających ich wymagań, a do wszystkich zakupionych produktów otrzymują wsparcie fotograficzne.


Wsparcie fotograficzne? A co to takiego?


Zdajemy sobie sprawę, jak duże koszty pochłania outsourcing firm fotograficznych. Stwierdziliśmy, że do zakupionych produktów, będziemy klientom wysyłać profesjonalne zdjęcia katalogowe, aby mogli zaoszczędzić dzięki temu kilka tysięcy złotych rocznie i skrócić czas od chwili otrzymania zamówienia, do momentu wprowadzenia towaru do sprzedaży online.


Kto może w takim razie korzystać z takich benefitów?


Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje lub chce sprzedawać biżuterię. To nie są jedyne benefity. Oprócz wsparcia fotograficznego, klienci mogą korzystać z rabatów progowych, okresowych akcji promocyjnych oraz mają możliwość zlecania produkcji nowych modeli biżuterii. Przygotowaliśmy kilka dokładnie opracowanych modeli współpracy, które dopasowane są do potrzeb zarówno dużych sieci sklepów oraz pojedynczych sklepów stacjonarnych jak i internetowych. W naszej hurtowni mogą zaopatrywać się zarówno duże jak i mniejsze firmy, czy sklepy wielobranżowe, które zwykle potrzebują mniejszych ilości towaru, aby nie zamrażać swojego kapitału.


Płynność finansowa dla każdej firmy jest bardzo ważna. Jak współpracując z Sentiell można zachować tą płynność?


Bardzo łatwo. Klienci zamawiają tyle towaru, ile potrzebują i kiedy potrzebują. Na każdym etapie zamawiania mają możliwość decydowania o zwiększeniu lub zmniejszeniu ilości wybranych wczesniej produktów, w zależności od budżetu jakim dysponują. Wprowadziliśmy system obsługi małych zamówień, dzięki, którym klient może domówić coś „na szybko” dla swojego konsumenta tak, aby towar był już na drugi dzień w sklepie. To się doskonale sprawdza. Nasi klienci są zachwyceni tym pomysłem, bo nie muszą czekać aż przyjedzie przedstawiciel, ani zamawiać dużych ilości danego produktu u producenta. Współpracując z hurtownią Sentiell mają w każdej chwili dostęp do całego naszego magazynu, przez co zwiększają prawdopodobieństwo sprzedaży nawet do bardzo wymagającego klienta.


Ile trzeba czekać na zrealizowanie zamówienia?


Tylko 24h, a nawet mniej. Na przykład: składając zamówienie z samego rana i opłacając je przed godziną 9:00 szybkimi płatnościami elektronicznymi lub wybierając opcję za pobraniem, dajemy gwarancję, że zamówienie wyjedzie do Klienta tego samego dnia, co oznacza, że następnego dnia po godzinie 9:00 klient może oczekiwać na kuriera, który dostarczy przesyłkę pod wskazany adres.


Hurtownia Sentiell powstała w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców z branży jubilerskiej. Stworzyliśmy idealne warunki do prowadzenia biznesu, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Klienci nie tylko otrzymują towary wysokiej jakości i konkurencyjnych cenach, ale także wsparcie fotograficzne, dostęp do magazynu 24h na dobę 7 dni w tygodniu oraz łatwą w obsłudze i bezpieczną platformę do zamawiania towaru. Dzięki temu, spędzają dużo mniej czasu na planowaniu dostaw towaru i zyskują niezależność czasową. Obecnie hurtownia obsługuje ponad 1 500 jubilerów i sklepów z biżuterią w ponad 20 krajach Uni Europejskiej i na świecie.


Uzyskaj więcej informacji na temat tego jak działamy.


Otrzymaj dostęp do cen hurtowych.


Zapraszamy na www.sentiell.pl