CITIZEN napędza świat zegarków w oparciu o mocno zakorzenioną w japońskiej tradycji filozofię nieustannego dążenia do perfekcji.

CITIZEN napędza świat zegarków w oparciu o mocno zakorzenioną w japońskiej tradycji filozofię nieustannego dążenia do perfekcji. Sama już nazwa, CITIZEN, wyraża wiarę w tworzenie zegarków, które pokochają obywatele całego świata. CITIZEN nie jest jedynie producentem czasomierzy o wysoce zaawansowanej technologii, ale firmą, która skutecznie podejmuje technologiczne wyzwania, aby stale dostarczać światu coś lepszego. Dzięki temu CITIZEN konstruuje zegarki, które wpasowują się w życie wszystkich ludzi, niezależnie od tego czym się zajmują.

pws-2016-03a-02

pws-2016-03a-03

Oryginalne technologie zegarków CITIZEN wywodzą się z tego samego źródła: przełomowych badań technologicznych uwzględniających rzeczywiste potrzeby zwykłych ludzi:

Super Titanium ™, Radio-Controlled, Satellite Wave oraz obchodzący w tym roku 40-lecie, moduł Eco-Drive!

pws-2016-03a-01

W 1976 CITIZEN przedstawił światu przełomową innowację: analogowy zegarek kwarcowy zasilany światłem, wykorzystujący je jako jedyne źródło energii. Technologia ta, obecnie znana jako moduł Eco-Drive, może - za pomocą ogniw fotowoltaicznych ukrytych pod tarczą- generować energię z dowolnego źródła światła - nawet słabego sztucznego - aby utrzymać działanie zegarków bez potrzeby wymiany baterii. W rezultacie ludzie na całym świecie mogą doświadczyć radości z korzystania z zegarka z ekologicznym źródłem zasilania. Jako symbol zaawansowania technologicznego, CITZIEN Eco-Drive cieszy się ogromną popularnością w ponad 100 krajach na całym świecie. Nieustanne wysiłki, aby osiągnąć jeszcze bardziej wydajne wytwarzanie i oszczędzanie energii pozwoliły stworzyć zegarki Eco-Drive z wysoce zaawansowanymi funkcjami i bez kompromisów w zakresie designu (Solar Ring).

CITIZEN jako pionier zegarków zasilanych światłem, nie ustaje w pracach nad udoskonalaniem tej technologii. Dzięki tym staraniom CITIZEN proponuje niezawodne, bezobsługowe, które działają co najmniej 3 miesiące po 8-godzinnej ekspozycji na światło. To także wybór Jerzego Dudka, ambasadora marki zegarków CITIZEN!