Pierścionek zaręczynowy z drukarki

Moda na nowoczesne technologie dotarła na rynek pierścionków zaręczynowych i obrączek ślubnych. Klienci salonów jubilerskich coraz częściej pytają o biżuterię wykonaną przy użyciu technologii 3D.

pws-2016-02c-18

Polacy chcą posiadać, szczególnie w przypadku biżuterii ślubnej, przedmiot niekonwencjonalny. A takie, przynajmniej na razie, są klejnoty 3D. Jak podkreślają specjaliści, upowszechnienie się drukarek 3D może spowodować niemal całkowity zanik rzemiosła, jednak obecnie na rynku znajdujemy stosunkowo mało „wydrukowanej” biżuterii.

Reklama dźwignią handlu

Producenci biżuterii ślubnej jako chwyt reklamowy stosują informację o możliwości wydrukowania w ich salonach pierścionka bądź obrączki. Mimo że dotąd nie powstała drukarka umożliwiająca wydrukowanie złotej biżuterii, to klienci i tak chętnie wybierają przedmioty, które powstały przy użyciu nowinek technologicznych. Podkreślenia wymaga fakt, że żaden pierścionek czy obrączka 3D nie może zostać wykonana bez pracy wykwalifikowanego jubilera. To on bowiem nadaje ostateczny kształt „wydrukowanemu” przedmiotowi oraz oprawia kamienie szlachetne. Tak więc druk złotej biżuterii wydaje się bardziej hasłem marketingowym niż realną możliwością, jednak Polacy, którzy nie zwracają uwagi na szczegóły, chętniej decydują się na zakup reklamowanych przedmiotów. Ich decyzja spowodowana jest także wzornictwem, jakie możemy spotkać w przypadku wydrukowanej biżuterii. Zazwyczaj mamy bowiem do czynienia z klasyczną biżuterią ślubną – pierścionkami z bia [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak