Materiały przyszłości

Środowisko jubilerskie jest otwarte na wszelkiego rodzaju nowości. Twórcy biżuterii, eksperymentując, chętnie sięgają po nowo powstające materiały pojawiające się na rynku. Wykorzystują te, które nie są pierwotnie przeznaczone do produkcji biżuterii, zaskakując swoich klientów oryginalnymi dziełami.

pj-2015-06a-23

pj-2015-06a-24

Na światowym rynku pojawia się, już nawet nie z roku na rok, ale z miesiąca na miesiąc, coraz więcej nowych, tanich materiałów, które mogą być wykorzystywane w produkcji biżuterii. Twórcy i projektanci biżuterii, stawiając na innowacyjność, wprowadzają na rynek jubilerski nowe materiały, z których część z całą pewnością zostanie przez rynek wchłonięta, a część zniknie równie szybko jak się pojawiła.

Materiały trwalsze od metali szlachetnych

Nowością wykorzystywaną przez twórców biżuterii, także w Polsce, jest włókno węglowe (carbon). Należy zauważyć, że włókno to wykorzystywane jest do produkcji mebli, ram rowerów, a także do wzmacniania tkanin, z których szyje się najczęściej torby czy portfele. Ostatnio coraz częściej można spotkać biżuterię z niego wykonaną. Carbonowa biżuteria cieszy się coraz większą popularnością ze względu na właściwości materiału. Jest on bowiem lekki, trwały i hipoalergiczny. Biżuteria z niego stworzona przeznaczona jest dla mężczyzn ze względu na jej „gadżetowy” charakter, a także fakt, że włókno węglowe jeszcze kilkadziesiąt lat temu wykorzystywane była jedynie przez ośrodki wojskowe i NASA . Jednak coraz częściej można spotkać się z biżuterią, w której włókno łączone jest ze srebrem, złotem, a także bursztynem czy opalami. Podkreślenia wymaga fakt, że [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk