Nowa lokalizacja – nowe wyzwania

16. edycja warszawskich targów Złoto Srebro Czas odbywała się w nowej lokalizacji, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa. Od 1 do 3 października swoje produkty i usługi oferowały 172 firmy. Przestrzenna, nowoczesna hala spowodowała, że wszyscy odwiedzający mieli możliwość w komfortowych warunkach zapoznać się z ofertą handlową.

pj-2015-06a-03

pj-2015-06a-04

Wystawcy byli zadowoleni z nowej lokalizacji, podkreślając jej nowoczesny styl i profesjonalną organizację, jednak odwiedzający podkreślali, że zmiana adresu spowodowała zamieszanie. Mimo niesprzyjających warunków wynikających z faktu pojawienia się konkurencyjnej imprezy targowej, organizatorzy ZSC stanęli na wysokości zadania. Targi obfitowały bowiem w ważne dla całej branży jubilerskiej wydarzenia.

pj-2015-06a-05

pj-2015-06a-06

pj-2015-06a-07

pj-2015-06a-08

Bursztynowa róża i odznaka honorowa. Zasłużony dla kultury polskiej

Targi Złoto Srebro Czas stały się w tym roku miejscem uhonorowania prof. dr. hab. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej za 55 lat bardzo aktywnej pracy zawodowej. Odznaka ta przyznawana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Prof. Barbara Kosmowska-Ceranowicz ma na tym polu szczególne zasługi jako orędowniczka zachowania bursztynowej spuścizny kulturowej. W swojej działalności zawodowej prof. Ceranowicz zainicjowała aż kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą. Zdecydowana większość z nich została poświęcona bursztynowi – jego roli w przyrodzie, kulturze i sztuce. Napisała ponad 200 prac. Podczas otwarcia targów Złoto Srebro Czas wręczona została także Bursztynowa Róża, honorowe wyróżnienie dla osoby otwartej na potrzeby innych, która tym razem trafiła w ręce Szymona Majewskiego. Od organizatorów targów Złoto Srebro Czas laureat otrzymał także symboliczny czek o wartości dziesięciu tysięcy złotych na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, który przekazał od razu na ręce Tomasza Osucha na realizację zadań statutowych jego fundacji.

Mistrzowie złotnictwa

Paweł Waś, Dawid Krzysteczko, Dariusz Zacharzewski i Mateusz Zieliński oraz Justyna Stasiewicz i Klaudia Czerko to laureaci konkursu Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni 3D. Mistrzem Złota został Paweł Waś, który otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę, Photo Composer do wykonywania fotografii biżuterii i drobnych dóbr luksusowych, o wartości ponad dwudziestu tysięcy złotych, ufundowaną przez firmę Mode SA. Laureatami konkursu Mistrz Srebra zostali Dawid Krzysteczko, Dariusz Zacharzewski i Mateusz Zieliński. Laureaci otrzymali dyplomy, zaproszenie do wystawy w Galerii Sztuki w Legnicy oraz nagrody pieniężne po tysiąc pięćset złotych ufundowane przez Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy. Mistrzynią Przestrzeni została Justyna Stasiewicz, która otrzymała pamiątkowy medal oraz nagrodę w postaci licencji na korzystanie z oprogramowania 3Design o wartości 12 tys. zł, ufundowaną przez firmę PAT. Kapituła przyznała także nagrodę pozakonkursową Mistrza Juniora dla Klaudii Czerko, która otrzymała zaproszenie do odbycia praktyki w firmie S&A oraz bon na zakupy w hurtowni jubilerskiej Granit o wartości sześciu tysięcy złotych.