Zmiany na rynku surowców

Spadek cen złota może być złą wiadomością dla inwestorów, ale jest dobrą dla rynku jubilerskiego. Wraz ze spadkiem cen złota odnotowany został także jeden z większych w ostatnich latach spadek ceny srebra. I mimo że światowe rynki na te wieści zareagowały dość nerwowo, to nie można zapominać, że dla rynku biżuteryjnego spadki cen mogą wiązać się ze wzrostem popytu na biżuterię z metali szlachetnych.

pws-2015-08a-81

Jak podkreślają specjaliści, na niską cenę złota wpływ mają cztery czynniki – poprawa stanu amerykańskiej gospodarki, umocnienie dolara i spodziewany wzrost stóp procentowych w USA , spowolnienie chińskiego popytu na złoto, wyprzedaż na rynkach surowcowych oraz złagodzenie politycznych napięć w strefie euro. Czynniki te spowodowały, że pod koniec lipca cena za uncję złota wynosiła 1100 dolarów. Ciekawie wygląda również sytuacja na rynku srebra – szczególnie polskim, na którym w najbliższej przyszłości można spodziewać się zmian.

Tąpnięcia na rynku

Podkreślenia wymaga fakt, że pod koniec lipca na rynek rzucono ponad 5 ton kruszcu, co spowodowało spadki cen złota. Nie wiadomo czy tendencja na sprzedaż złota utrzyma się, jedno jest jednak pewne: w ostatnim czasie obserwujemy najniższe ceny złota od paru lat. Sytu [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak