Zakupy z zyskiem

Sytuacja na rynku biżuterii z kamieni i metali szlachetnych nadal jest trudna. Klienci salonów jubilerskich, jeśli już decydują się na zakup u jubilera, to wybierają biżuterię tanią. Nieskorzy są do wydawania dużo na kosztowności. Dlatego też właściciele salonów jubilerskich wprowadzają do swojego asortymentu coraz tańszą biżuterię.

pws-2015-08a-74

Wobec powyższego pojawia się problem, gdzie kupować biżuterię, która z jednej strony spełniałaby oczekiwania klientów, a z drugiej nie narażałaby właścicieli salonów jubilerskich na straty. Z pomocą przychodzą hurtownie złota i srebra, które dostosowują swoją ofertę pod konkretne oczekiwania klientów.

Przede wszystkim materiały

Najlepszym rozwiązaniem jest, jak podkreślają zarówno właściciele salonów jubilerskich, jak i hurtowni, kupić granulat złota bądź srebra oraz kamienie jubilerskie i samodzielnie wykonać biżuterię. W ten sposób nie ponosimy kosztów związanych z marżą nakładaną na biżuterię przez pośredników. Samodzielne wykonanie biżuterii z materiałów zakupionych w hurtowniach złota i srebra pozwala na dostosowanie swojej oferty do potrzeb klientów oraz kontrolowanie zużytego do produkcji materiału jubilerskiego. Jednak rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim nie w każdym salonie jubilerskim znajduje się warsztat, gdzie można byłoby wykonać biżuterię na swoje potrzeby, a także pamiętać należy o fakcie, że każdy wykonany w salonie przedmiot należy przed wprowadzeniem do obrotu poddać badaniu w urzędzie probierczym. Wynika z tego, że może i samodzielne produktownie biżuterii w danym salonie jubilerskim jest tańsze, jednak wiąże się z pewnymi niedogodnościami. Niemniej warto rozważyć to rozwiązanie. W każdej hurtowni ze złotem i srebrem dostępny jest granulat metali szlachetnych. Hurtownie umożliwiają niemal każdy rodzaj zakupów surowca – od minimalnych ilości kilku gramów po kilogramowe. Zakupów można dokonywać w nich przez całą dobę korzystając z platform internetowych. Całkowitą odpowiedzialność za transport surowca ponosi hurtownia, co oczywiście jest dobrą wiadomością dla kupujących, gdyż nie ponoszą oni kosztów związanych z transportem oraz ubezpieczeniem przesyłki. Należy podkreślić, że część hurtowni złota oferuje możliwość przetopu złomu i ponowne wykorzystanie go do zamówionej wcześniej biżuterii bądź dostarczenie złota do jego właściciela. Aby uniknąć problemów, hurtownie oferują certyfikaty, które świadczą o jakości złota czy wykonanej przez siebie biżuterii.

Złota biżuteria

Każda hurtownia w swojej ofercie oferuje także gotowe wyroby ze złota, umożliwia wykonanie biżuterii zgodnej z projektem klienta, a także dysponuje złotymi prefabrykatami. Wygoda oraz wysoka jakość biżuterii i prefabrykatów oferowanych w hurtowniach sprawi [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej