Międzynarodowe spotkanie branżowe w Krakowie

Od 11 do 13 czerwca w Krakowie odbywały się 8. Letnie Targi Biżuterii i Zegarków Jubinale. Na targach swoje wyroby oferowało prawie 200 wystawców z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

pws-2015-08a-61

Na targach można było znaleźć niemal wszystkie wyroby oferowane przez branżę jubilerską i zegarkową. Dużym atutem targów jest ich międzynarodowy charakter.

Oferta targowa

Oprócz firm i artystów przedstawiających ofertę handlową, w targach wzięli udział patroni branżowi wydarzenia – Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, którzy chętnie udzielali bezpłatnych porad na swoich stoiskach. Towarzyszyli im także przedstawiciele innych, cenionych organizacji branżowych, takich jak Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie, Galeria Sztuki w Legnicy czy Portugalskie Stowarzyszenie Producentów Biżuterii i Zegarmistrzostwa AORP oraz organizatorzy innych imprez targowych z Polski i zagranicy. Pierwsze dwa dni targowe przeznaczone były jedynie dla branży jubilerskiej, a ich ostatni dzień otwarty był również dla publiczności. Już podczas pierwszego dnia kupcy, pomimo panujących w tym czasie w Krakowie upałów, dopisali wzorowo i sprawili, że wystawcy mieli pełne ręce pracy. Na hali panowała optymalna temperatura, zapewniająca komfortowe warunki pracy. Największa liczba kupców została odnotowana pierwszego i drugiego dnia. W stosunku do roku ubiegłego łączna ilość wejść wzrosła o 25 proc. i jest jak dotąd najwyższą frekwencją w historii targów Jubinale. Szczególny wzrost odnotowany został w liczbie gości zagranicznych – głównie ze Słowacji, Węgier i Chin. Z przeprowadzonych podczas targów ankiet wynika, że 90 proc. odwiedzających jest przekonana, że odwiedzi targi również za rok, co stanowi oczywisty sygnał, iż spełniły one oczekiwania kupców i daje dowód na to, że rozwój wydarzenia utrzyma się przez kolejne lata.

pws-2015-08a-62

pws-2015-08a-63

pws-2015-08a-64

Klejnot Jubinale

Podczas tegorocznej edycji targów wręczone zostały trzy statuetki Klejnot Jubinale. Jest to wyróżnienie, a zarazem podziękowanie przyznawane przez organizatora firmom, które w szczególny sposób swoimi działaniami wspierają rozwój targów. Tegoroczne statuetki otrzymały firmy Asimex Plus i Robis oraz portugalskie stowarzyszenie AORP. Dynamiczny rozwój wydarzenia, stale wzrastająca liczba wystawców, rekordowa liczba kupców branżowych z Polski oraz jeszcze bardziej wyraźny wzrost liczby odwiedzających z zagranicy to efekt długotrwałych wysiłków zarówno organizatora, jak i wystawców. To właśnie dzięki tym wspólnym działaniom udało się stworzyć targi, które stały się tak ważnym wydarzeniem zarówno dla fachowców z Polski, jak i z Europy Centralnej. Wszystko wskazuje na to, że przyszłe edycje targów będą obfitowały w kolejne rekordy, a ich niewątpliwy rozwój utrzyma się na podobnym poziomie przez wiele kolejnych lat. Kolejna edycja Letnich Targów Biżuterii i Zegarków Jubinale rozpocznie się 4 czerwca 2016 roku.