Drukowanie pierścionka

Drukarki 3D sprzedają się w Polsce coraz lepiej. Kupowane są przede wszystkim przez branżę jubilerską oraz przez architektów. Na naszych oczach odbywa się prawdziwa rewolucja w złotnictwie. Dzięki nowoczesnym technologiom można już nie tylko zaprojektować biżuterię, ale po naciśnięciu przycisku drukuj założyć na siebie od razu po zdjęciu jej z maszyny.

pws-2015-06e-28

Twórcy coraz chętniej wykorzystują możliwości, jakie dają im nowoczesne technologie. Decydują się na zakup drukarek, które umożliwiają stworzenie skomplikowanych wzorów biżuterii. Wydaje się, że przyszłość branży jubilerskiej należeć będzie do druku 3D. Już bowiem można wydrukować kosztowności wykonane z tytanu i stali nierdzewnej. Kwestią czasu jest tylko wynalezienie urządzeń drukujących srebrną i złotą biżuterię.

Druk 3D

Ceny drukarek dla branży jubilerskiej wahają się od niemal czterech do nawet kilkunastu tysięcy złotych w zależności od materiału, jakim chcemy drukować. Odnotowania wymaga fakt, że pierwsza drukarka powstała w 1984 roku. Została wynaleziona przez Charlesa Hulla. Wynalazca stworzył także technikę, którą nazwał stereolitografią (SLA), która polega na stopniowym obrysowywaniu kolejnych przekrojów poziomych produkowanej części za pomocą lasera. Pod wpływem światła lasera dochodzi do polimeryzacji i zespolenia substancji. Tech [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej