Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Krzemień w roli głównej | Polski Jubiler


Krzemień w roli głównej

Od 19 kwietnia do 30 czerwca w Muzeum Historyczno- Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim można zobaczyć bardzo ciekawą wystawę, w której krzemień pasiasty odgrywa kluczową rolę.

pws-2015-06e-07

Znaczące miejsce na ekspozycji zajmują prace będące efektem II Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Autorskiej Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu. To ostatni pokaz efektów konkursu z roku 2013. Zatem – przy okazji odwiedzin w Górach Świętokrzyskich lub Ziemi Sandomierskiej – warto odwiedzić Pałac Wielopolskich w Częstocicach. Kuratorem wystawy jest Barbara Dzioba, kustosz Działu Sztuki Muzeum Historyczno- Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś wystawa powstała przy pomocy Bożeny Ewy Wódz, kustosza Działu Sztuki Muzeum Okręgowego w Sandomierzu i Galerii Otwartej.