Blask kamieni

Od 17 kwietnia do 30 sierpnia w Zamku Żupnym w Wieliczce przy ul. Zamkowej 8 będzie można uczestniczyć w wystawie Blask kamieni. Okazy mineralogiczne i kamienie ozdobne w sztuce. Wystawa organizowana jest przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka przy współpracy z Muzeum Mineralogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

pws-2015-04a-29

Ekspozycja stwarza niecodzienną okazję do podziwiania przejawów piękna zarówno w dziełach przyrody, jak i tych, których twórcą jest człowiek. Zestawione zostały okazy gemmologiczne i prace jubilerskorzeźbiarskie.

Dobroczynny wpływ natury

Kamienie ozdobne od zawsze fascynowały ludzi wszystkich kultur, a wystawa prezentuje sposoby ich wykorzystania od czasów najdawniejszych po obecne, przez obiekty archeologiczne, zabytki sztuki, biżuterii i rzemiosła artystycznego z różnych epok. Uwzględniono najcenniejsze minerały, skały oraz kamienie pochodzenia organicznego (perły, korale, bursztyn). Tak cenione dziś diamenty, szmaragdy, rubiny czy szafiry nie zawsze były bowiem uważane za kamienie [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl