Zegarek made in Poland

Rozmowa z Michałem Duninem i Maciejem Maślakiem, właścicielami firmy produkującej zegarki Błonie.

pws-2015-04a-19

Polski Jubiler: Na polskim rynku zegarmistrzowskim powstają coraz to nowe firmy. Taka sytuacja niezwykle cieszy miłośników zegarków. Skąd wziął się u państwa pomysł na produkcję polskich zegarków?

Michał Dunin i Maciej Maślak: Pomysł na produkcję polskich zegarków i reaktywację marki Błonie zrodził się z naszej pasji do zegarków. Znaliśmy historię zegarków Błonie – wiedzieliśmy, że była to jedyna polska firma produkująca zegarki w Polsce, mimo że w dużej mierze na radzieckich częściach. Tworząc nasz pierwszy model chcieliśmy odwołać się do tradycji fabryki w Błoniu i stworzyć zegarek przypominający stylistyką jeden z dawnych modeli. Wybór padł na Zodiak. Współczesny zegarek nawiązuje do niego m.in. indeksami, liniami przecinającymi 40-milimetrową tarczę zegarka oraz jej kolorystyką.

Jak ocenią państwo szansę swojej firmy w starciu z konkurencją w naszym kraju?

Naszym wyróżnikiem jest to, że zegarek stanowi kontynuację historii Zakładów Mechaniczno Precyzyjnych Mera-Błonie. Jednocześnie konkurujemy też jakością, gdyż projektując zegarek mieliśmy na względzie jego niezawodność. Do stworzenia zegarka Błonie użyliśmy bowiem wysokiej jakości materiałów, takich jak wypukłe szafirowe szkło czy też koperta ze stali szlachetnej 316L. Postawiliśmy na japoński mechanizm (Citizen) Miyota 8215 z naciągiem automatycznym. Model w całości zaprojektowany został w Polsce. Każdy egzemplarz jest też spraw [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Rozmawiała Marta Andrzejczak